http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Biało-czerwony wieczór w Kleosinie
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2018-11-27 14:36:52)

Wyjątkowy patriotyczny wieczór spędziliśmy w Szkole Podstawowej w Kleosinie. Uczniowie i nauczyciele oraz grupa teatralna Ośrodka Kultury przygotowali spotkanie poświęcone 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Było wiele wzruszeń. Było klimatycznie, rodzinnie, przyjaźnie. Było biało-czerwono.

Dzieci, młodzież oraz nauczyciele ze szkoły w Kleosinie przedstawili program, w którym opowiedzieli nie tylko o odzyskaniu niepodległości, ale również o kolejnych latach, kiedy Polacy musieli walczyć o wolność. Piękne wiersze i piosenki wspaniale wykonane przez chór szkolny wprowadziły publiczność w atmosferę refleksji i zadumy. W takim klimacie swój spektakl „Pieśń o Ojczyźnie” zaprezentowała grupa teatralna Ośrodka Kultury. Przedstawienie wywołało poruszenie i zakończyło się owacją na stojąco. Dziękujemy za tak piękną reakcję.
Autorom programu dziękował również wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz podkreślając szczególny sposób świętowania w naszej gminie wielkiej niepodległościowej rocznicy.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73806