http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: W Ignatkach-Osiedlu otworzyliśmy swoje serca
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2018-09-04 13:50:49)

To było piękne podsumowanie gminnej akcji LATO OK i niezapomniane popołudnie poświęcone Nicoli Jurskiej, dla której spotkaliśmy się w Ignatkach-Osiedlu na pikniku charytatywnym. Pokazaliśmy serca, wypełniliśmy pieniążkami puszki, nie szczędziliśmy złotówek podczas licytacji i loterii fantowej. Mama dzielnej Nicoli w imieniu córki dziękowała wszystkim za to, że byli, że są, dziękowała za pomoc, której Nicolka tak bardzo potrzebuje.


Przez ponad dwa miesiące Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Juchnowcu Kościelnym oraz Ośrodek Kultury zapraszali na spotkania wakacyjne w całej gminie. W piątek był wyjątkowy finał naszej akcji.
Piknik miał charytatwny cel. W organizację zaangażowało się wiele osób oraz instytucji. Wspaniale spisali się mieszkańcy Ignatek-Osiedla, a akcję koordynowały Joanna Januszewska i sołtys Teresa Beziuk. Mieszkańcy Ignatek-Osiedla przygotowali choćby stanowiska z domowym jedzeniem.  Ale pomagała praktycznie cała gmina. Na piknik przyjechały z Kleosina „Srebrne Nutki”, które uraczyły nas pięknym koncertem. Stowarzyszenie „Brończany Razem” zapraszało na kręcone ziemniaczki. Grzegorz Radziewicz z Juchnowca rysował portrety. Byli harcerze z Kleosina, gabinet zabiegowy, stanowisko białostockiej policji.  Była w końcu silna ekipa stowarzyszenia „Pasja”, która jako pierwsza zapełniła pieniążkami swoją puszkę.
Mnóstwo ludzi, instytucji, firm przekazało rzeczy na licytację i loterię doskonale poprowadzoną przez DJ Falkosia, czyli Marcina Falkowskiego. Wyjątkowy prezent sprawił wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz darując na licytację rękawice z podpisem bramkarza Jagiellonii Grzegorza Sandomierskiego.
Po licytacji i zbiórce rozpoczęła się wspaniała dyskoteka pod gwiazdami, a sygnał do zabawy dał charytatywny koncert zespołu „Shine”.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w piątkowy piknik.  adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73733