http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej – wielkie imprezy w Kleosinie i Juchnowcu
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2018-06-29 14:01:22)

Dni Ziemi Juchnowieckiej 2018 wkraczają w finałową fazę. W sobotę zapraszamy do Kleosina na wyjątkowy piknik rodzinny połączony z biegiem „Przybij Piątkę w Kleosinie”. W niedzielę w kościele parafialnym w Juchnowcu Kościelnym o godz. 11.30 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji gminy. Po mszy na placu przed Ośrodkiem Kultury czeka nas Jarmark Historyczny i Spartakiada Sołecka. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi imprez. 


PIKNIK W KLEOSINIE
Piknik w Kleosinie rozpoczyna się o godz. 16. Będą gry, konkursy, zabawy, animacje, „dmuchańce”. Wieczorem występ kabaretu „WIDELEC” i koncert zespołu „MAXX DANCE”. O godz. 18 wystartuje bieg uliczny na 5 km „Przybij Piątkę w Kleosinie” oraz marsz Nordic Walking na 2,5 km (zapisy przyjmujemy w Biurze Zawodów w świetlicy przy ul. Tarasiuka). Gorąco zapraszamy mieszkańców do czynnego udziału w imprezie i kibicowania biegaczom. Zwracamy się jednocześnie z uprzejmą prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w godzinach 18.00 - 19.00. W tym czasie prosimy nie parkować pojazdów na trasie biegu oraz nie wyjeżdżać pojazdami z posesji. Zwracamy się też z prośbą do właścicieli psów o zachowanie zasad bezpieczeństwa i zwrócenie szczególnej uwagi na swoje zwierzęta.
Trasa biegu wiedzie ulicami: Tarasiuka, Zdrojowa, Baczyńskiego, Jana Pawła II, Morcinka, Gałczyńskiego, Walerowskiego i ponownie Tarasiuka (dwa okrążenia po 2,5 km). Start i meta usytuowane będą na ulicy Tarasiuka (na wysokości świetlicy). Na czas biegu wymienione odcinki ulic czasowo wyłączone będą z ruchu.

Przewidywany program imprezy
Godz. 16.00: początek (zabawy, konkursy, animacje, bezpłatne dmuchane place zabaw, euro bungee)
Godz. 17.30: wspólna rozgrzewka przed biegiem
Godz. 18.00: Start biegu „Przybij Piątkę w Kleosinie” i marszu Nordic Walking
Godz. 19.00: Pokaz Freestyle Football w wykonaniu międzynarodowego mistrza Niemiec Adriana Duszaka
Godz. 19.15: Dekoracja zawodników biegu
Godz. 19.30: Występ kabaretu „WIDELEC”
Godz. 20.30 Koncert zespołu „MAXX DANCE”
Godz. 22.00: Zakończenie

JARMARK W JUCHNOWCU KOŚCIELNYM

Niedziela będzie bardzo uroczysta. O godz. 11.30 w kościele parafialnym w Juchnowcu Kościelnym odbędzie się msza święta w intencji gminy. Zaplanowano wyjątkową oprawę muzyczno-wokalną oraz asystę Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego. Po mszy zapraszamy na Jarmark Historyczny z pokazami i stanowiskami dawnych zawodów. Będą wystrzały armatnie i z muszkietów, konkurencje szlacheckie. W szranki staną również sołtysi rywalizujący w Spartakiadzie o Puchar Wójta.  

Przewidywany program imprezy:
Godz. 11.30: uroczysta msza święta w intencji gminy
Godz. 13: otwarcie Jarmarku Historycznego. W trakcie jarmarku pokazy zanikających zawodów (kowal, bednarz, tkacz, kołodziej...), pokazy w wykonaniu Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego, konkursy, zabawy
Godz. 15: Spartakiada Sołecka o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny

Uwaga w niedzielę od godz. 9 do 18 przystanek linii nr 104 oraz 110 znajdujący się przy Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym (ul. Plac Królowej Rodzin) zostanie przeniesiony w inne miejsca. Przystanek linii 104 umiejscowiony zostanie przy ul. Białostockiej (po obu stronach w kierunku Rostołt i Białegostoku), a przystanek nr 110 przy ul. Jaśminowej.


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73692