http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Na MiniMundialu w Kleosinie większe emocje, niż na mistrzostwach świata w Rosji
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2018-06-27 15:16:14)

MiniMundialem w Kleosinie rozpoczęliśmy Dni Ziemi Juchnowieckiej 2018. Wtorkowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta przyniósł wiele emocji i zgromadził mnóstwo drużyn. W kategoriach dziecięco-młodzieżowych triumfowały zespoły: Ignatki-Osiedle oraz Pasja Kleosin. Wśród seniorów najlepsi okazali się Emeryci. Swój mecz rozegrała także drużyna wójta Krzysztofa Marcinowicza, która zmierzyła się z Przyjaciółmi Ośrodka Kultury. 

Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Do turnieju zgłosiło się mnóstwo zespołów. Ostatni mecz kończyliśmy tuż przed godziną 22! Niektórzy musieli sporo czekać na swoje spotkania i za cierpliwość bardzo dziękujemy.
Graliśmy długo, ale warto było. Warto było zobaczyć uśmiechy, serce, walkę włożoną w piłkarskie boje. To czego nie zobaczyliśmy w meczach polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji, podziwialiśmy na miniMundialu w Kleosinie. Najpierw były dzielne zmagania młodych adeptów futbolu. Potem za piłką ganiali starsi, w tym wójt naszej gminy. Drużyna Krzysztofa Marcinowicza zagrała z Przyjaciółmi Ośrodka Kultury. Gol dyrektora Ośrodka Kultury Krzysztofa Sokólskiego, potem jeszcze jedna bramka i było 2:0 dla „Przyjaciół”, jednak wójt nie odpuszczał. Jego ekipa doprowadziła do wyrównania, a o zwycięstwie decydowały karne. Krzysztof Marcinowicz trafił do siatki, w bramce świetnie spisywał się Wiesław Kupiec i drużyna wójta wygrała!
Turniej kończyliśmy zmaganiami nastolatków i seniorów. W wielkim finale Emeryci wygrali 4:0 z ekipą złożoną z niedawnych absolwentów gimnazjum w Kleosinie, którzy kilka dni temu wywalczyli wicemistrzostwo Polski w igrzyskach szkolnych. Trzecia była Pasja Ignatki-Osiedle, a czwarta Unia Susz.
Oprócz zmagań boiskowych, dzieci i młodzież bawiły się w piłkarskim pikniku i uczestniczyły w akcji „LATO OK”. Wójt częstował uczestników bigosem, a swoje stanowisko na „Orliku” uruchomiła też Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych finansująca w dużej mierze program „LATO OK”. Całość zorganizował: Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym, Stowarzyszenie „Pasja” Kleosin i Szkoła Podstawowa w Kleosinie, której dyrektor Marcin Hodun dzielnie wcielał się w rolę komentatora piłkarskich wydarzeń.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za stworzenie super atmosfery i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach w ramach Dni Ziemi Juchnowieckiej 2018.
W środę czeka nas wyprawa po najciekawszych historycznie zakątkach gminy, a w czwartek o godz. 21 zapraszamy do parku przy ul. Jeździeckiej w Ignatkach-Osiedlu na kino pod gwiazdami i film „Wkręceni”. 
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73682