http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej 2017 zakończone. Było wspaniale!!!
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2017-07-10 16:18:40)

Za nami finał Dni Ziemi Juchnowieckiej 2017. Ostatnie chwile święta naszej gminy spędziliśmy w Juchnowcu Kościelnym na wieczorze autorskim z księdzem Stanisławem Niewińskim oraz w Kleosinie na  wielkim pikniku rodzinnym, biegu ulicznym „Przybij Piątkę w Kleosinie” oraz koncercie MEZO. Było fantastycznie!!! 

Kształtowanie się parafii w Juchnowcu i Ziemi Juchnowieckiej, wspomnienie nieistniejących już miejscowości, opowieści, legendy – o tym wszystkim przeczytać możemy w nowej powiększonej publikacji „Juchnowiec. Dzieje parafii”, autorstwa księdza Stanisława Niewińskiego. Z księdzem Stanisławem spotkaliśmy się w piątek.
Wieczór autorski przebiegał w klimatycznej atmosferze – pod piękną, starą lipą w ogrodzie parafialnym w Juchnowcu Kościelnym. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko, proboszcz juchnowieckiej parafii Ksiądz Dziekan Andrzej Kondzior i wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz. Wieczór autorski w błyskotliwy sposób poprowadził Marek Muszyński – pasjonat historii, znawca literatury, bibliotekarz i maratończyk.

Ksiądz Niewiński opowiadał o niezwykłej historii Ziemi Juchnowieckiej, o skrywanych przez nią tajemnicach, o słynnych ludziach, którzy stąd pochodzą. To wszystko można przeczytać w jego książce, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego, kto interesuje się historią swojej małej ojczyzny.
Księdzu Stanisławowi gorąco za jego pracę i wkład w odkrywanie juchnowieckiej historii dziękował wójt gminy Krzysztof Marcinowicz. Wspólnie z dyrektorem Ośrodka Kultury, Krzysztofem Sokólskim dziękowali również Teresie Muszyńskiej za nieocenioną pomoc w przygotowaniu publikacji dotyczących dziejów naszej gminy.

Dni Ziemi Juchnowieckiej zakończyliśmy w Kleosinie. Był III Bieg Uliczny „Przybij Piątkę w Kleosinie”, koncert MEZO i piknik rodzinny. Mimo kiepskiej pogody zabawa była wspaniała. Szalone gry i zabawy dla dzieci, występ „Srebrnych Nutek” dla dorosłych, bieg na 5 kilometrów dla aktywnych i miłośników sportu, no i energetyczny koncert MEZO dla wszystkich.

Tak spędziliśmy popołudnie i wieczór. Za nami niezapomniane momenty. Emocji było mnóstwo i na trasie, i podczas koncertu. Na 5 km najszybciej pobiegli Arkadiusz Ostaszewski z Raczek i Anna Gosk z Białegostoku. W czołowej dziesiątce uplasował się Jacek MEZO Mejer, który z czasem 18:25 zajął też 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej. – Mogło być lepiej. Za szybko pobiegłem pierwsze okrążenie i potem zabrakło trochę mocy – uśmiechał się MEZO. Mocy nie brakowało podczas koncertu. Jacek nawiązał rewelacyjny kontakt z publicznością. Mimo deszczu zabawa była kapitalna, a na bis wspólnie śpiewaliśmy słowa hitu: „Jeszcze tylko końcówka. Trzysta, dwieście, stówka i życiówka!!!”
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas Dni Ziemi Juchnowieckiej i stworzyli fantastyczną atmosferę. Dziękujemy serdecznie osobom, które nam pomagały. Dziękujemy wspaniałym sponsorom, a działania Ośrodka Kultury wspierali: RAK BUD, TIS GROUP, MAG BUD, ChM.  
Dni Ziemi Juchnowieckiej zakończone. Do zobaczenia za rok. 
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72752