http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Za nami Zawody Wędkarskie o Złotą Rybkę Juchnowiecką
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2017-07-04 14:17:22)

Chętnych do złowienia Złotej Rybki Juchnowieckiej było więcej, niż stanowisk na stawie w Koplanach. Poniedziałkowe zawody wędkarskie wzbudziły ogromne zainteresowanie, a tylu wędkarzy jeszcze w historii naszych zawodów nie było. 

Każdy liczył na dobre branie, ale rybka juchnowiecka nie chciała łatwo skusić się na przynętę. Niektórzy wędkarze kończyli zawody z pustą siatką. Ale byli i tacy, którzy na brak rybek nie narzekali. Najlepszy okazał się Dariusz Piast z Białegostoku, drugi był Kamil Orłowski z Kleosina, a trzeci Grzegorz Kurcewicz z Białegostoku. Z kolei największą złowioną rybą (25-centymetrowym linem) mógł pochwalić się Jacek Wasilewski z Białegostoku. Dodajmy, że po zakończeniu zawodów, wszystkie ryby wróciły oczywiście do wody. No i najważniejsze, że wędkarze, to zgrana brać. Podczas podsumowania imprezy, przy bigosie i kawie nie zabrakło docinek, ale żartobliwych. Każdy po zawodach tryskał humorem. I ci, którym dopisało szczęście, i ci którzy w poniedziałek nie złowili nawet sztuki.
Najwięcej powodów do radości mieli jednak zwycięzcy, którzy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczane przez sekretarz gminy Teresę Rudzik oraz dyrektora Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym Krzysztofa Sokólskiego. Do ufundowania nagród przyłączył się firma Fishaswish (sklepbialystok.pl). Dawid Pańkowski reprezentujący Fishaswish przekazał również zawodnikom specjalne kupony rabatowe na zakupy sprzętu wędkarskiego.

Dni Ziemi Juchnowieckiej trwają.
We wtorek (4 lipca) o godz. 16 spod Ośrodka Kultury wyruszy wycieczka autokarowa po najciekawszych historycznie miejscach w gminie prowadzona przez księdza Stanisława Niewińskiego.
Środa (5 lipca), to emocje piłkarskie. O godz. 17 w Brończanach odbędzie się wyjątkowy turniej, w którym udział zapowiedziała Drużyna Wójta, reprezentacja gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej, Stowarzyszenie „Brończany Razem” oraz ekipa sponsorów a raczej przyjaciół wspierających Ośrodek Kultury.              
W czwartek (6 lipca) o godz. 16 spotkamy się w Olmontach na pikniku rodzinnym w ramach akcji „LATO OK”.
Na piątek (7 lipca) planujemy w Juchnowcu Kościelnym wieczór autorski połączony ze prezentacją wznowionego wydania książki księdza Stanisława Niewińskiego o historii Ziemi Juchnowieckiej. Spotykamy się o godz. 19 w ogrodzie parafialnym.
Dni Ziemi Juchnowieckiej 2017 zakończymy w sobotę, 8 lipca w Kleosinie piknikiem i biegiem ulicznym „Przybij Piątkę w Kleosinie”. Pobiegnie z nami gwiazda sceny muzycznej – MEZO!!! Po biegu, MEZO pojawi się na scenie, aby wystąpić z koncertem stanowiącym finał obchodów święta gminy. Piknik rozpocznie się o godz. 16, start biegu o godz. 18.  
Szczegóły dotyczące Dni Ziemi Juchnowieckiej u organizatorów – w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny (tel. 85 719 60 56 oraz 530 453 059) oraz na stronie www.okjuchnowiec.pl
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72744