http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: MELPOMENA 2017
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2017-05-31 12:58:10)

W dniach 15 - 20 maja 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym odbyło się „II Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - Melpomena 2017” – doroczny przegląd dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z terenu województwa podlaskiego, zorganizowane przez Bibliotekę we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Zespołem Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Imprezie towarzyszyły także dwa konkursy recytatorskie: dedykowany gimnazjalistom XII Powiatowy Konkurs Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży oraz Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”. Melpomena to impreza artystyczna o wieloletniej tradycji, sięgającej 24 lat, od 2016 r. formuła Melpomeny została rozszerzona na teren całego Podlasia.

Jury dokonało przeglądu spektakli 25 grup teatralnych, które w tym roku zgłosiły się do artystycznej rywalizacji. Wśród zaprezentowanych przedstawień nie zabrakło scenicznych opowieści odwołujących się do treści znanych i lubianych baśni (m.in. „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, twórczość H. Ch. Andersena), dorobku czołowych polskich pisarzy („Balladyna”, spektakl „Telewizja ‘Adamsat’ zaprasza” prezentujący twórczość Adama Mickiewicza), tradycji ludowych (wokalne popisy grupy EDM wykonującej pieśni białoruskie) oraz wielu oryginalnych scenariuszy. W przeciągu czterech dni na scenie Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zaprezentowało się przeszło 300 młodych aktorów.
W sobotę, 20 maja, podczas Gali z Melpomeną oficjalnie zakończono II Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2017. W Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zgromadzili się miłośnicy teatru z województwa podlaskiego: zarówno młodzi artyści jak i jurorzy oraz przedstawiciele władz i fundatorzy nagród. Podczas Gali ogłoszono werdykt Jury, przyznano nagrody i wyróżnienia.
Po rozdaniu nagród ponownie wystąpili najlepsi recytatorzy oraz grupa „Kaprys M” – tegoroczni zwycięzcy.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72721