http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Gminne obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2017-05-10 16:00:52)

Podniosły charakter miały gminne obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbyły się w kościele parafialnym w Juchnowcu Kościelnym, pod pomnikiem „Za Wiarę i Wolność” oraz w Ośrodku Kultury.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Juchnowcu Kościelnym. Po mszy nastąpił przemarsz pod pomnik „Za Wiarę i Wolność”, gdzie miały miejsce przemówienia okolicznościowe, a delegacje złożyły kwiaty. Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz podkreślał rolę Konstytucji 3 Maja i nadzieję, jaką niosła walczącym o silną ojczyznę Polakom. Modlitwę w intencji wszystkich tych, którzy walczyli o niepodległy kraj i walkę tę przypłacili życiem odmówił proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym ksiądz dziekan Andrzej Kondzior. Ksiądz dziekan oraz wójt gminy zabrali także głos przed pomnikiem żołnierzy poległych w wojnie 1920 roku.
Następnie uroczystości przeniosły się do Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się patriotyczna część artystyczna. Program był wyjątkowy. Wysłuchaliśmy wzruszającego koncertu „Witaj Majowa Jutrzenko” przygotowanego przez uznanych artystów sceny krakowskiej. 3-majowe popołudnie zakończył piękny pokaz tańców narodowych w wykonaniu uczennic Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym.
Dziękujemy za udział w uroczystościach pocztom sztandarowym, sołtysom, harcerzom, wszystkim mieszkańcom gminy Juchnowiec Kościelny oraz gościom. Dzięki Wam święto 3 Maja było w naszej gminie wyjątkowe.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72707