http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Melpomena 2017
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2017-03-29 08:11:19)

Wszystkich młodych sympatyków teatralnych zmagań z województwa podlaskiego serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w II Wojewódzkim Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2017 w dniach 15-19 maja 2017 r.  Tygodniowe święto teatru organizowane przez Gminną Bibliotekę w Juchnowcu Kościelnym we współpracy z Książnicą Podlaską im. Ł. Górnickiego, Biblioteką Publiczną Powiatu Białostockiego oraz Zespołem Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbędzie się w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny (Plac Królowej Rodzin 1).


Biblioteka wraz ze współorganizatorami rokrocznie organizuje dla młodych mieszkańców powiatu majowe święto teatru, które od 24 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem lokalnej społeczności, zwłaszcza artystycznie uzdolnionych dzieci, które wiele serca i energii wkładają w sceniczne występy. W związku z licznymi zapytaniami i prośbami od grupy teatralnych i placówek oświatowych z woj. podlaskiego, od 2016 roku dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, formuła Melpomeny została rozszerzona na teren całego Podlasia.
 
W Forum mogą brać udział zespoły teatralne, których członkami są uczniowie
i wychowankowie placówek edukacyjnych i opiekuńczych, a także młodzież współpracująca
z w/w zespołami z terenu woj. podlaskiego.

W ramach Melpomeny odbędzie się szereg występów i konkursów artystyczno-edukacyjnych: m.in. XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. S. Chorąży, który dedykowany jest gimnazjalistom, oraz Konkurs Recytatorski "O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki" realizowany z myślą o przedszkolakach z terenu gminy Juchnowiec Kościelny.

Teatralne grupy dziecięce i młodzieżowe z terenu województwa podlaskiego, które chciałyby zaprezentować swój artystyczny dorobek na scenie podczas II Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2017, serdecznie zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszenia i przesłania go (pocztą tradycyjną, elektroniczną lub faxem) na adres Organizatora do dnia 30 kwietnia 2017 roku, zaś do eliminacji powiatowych konkursu recytatorskiego do 12 maja 2017. Wszelkie niezbędne dokumenty (regulaminy, karty zgłoszeń) znajdują się na stronie internetowej www.bibliotekajuchnowiec.pl w zakładce MELPOMENA lub pod podanym linkiem:
http://www.bibliotekajuchnowiec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=590:melpomena-2017&catid=12:melpomena&Itemid=48
Na stronie znajdziecie Państwo także formularze zgłoszeń do Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki oraz XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży dla Gimnazjalistów.

Poniżej prezentujemy ramowy program wydarzenia:

15 – 18 maja 2017:
9.00 - Konkursowy przegląd spektakli zgłoszonych przez teatralne grupy dziecięce
i młodzieżowe z terenu województwa podlaskiego

19 maja 2017:
9.00 - Przesłuchania recytatorów w ramach XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży dla Gimnazjalistów
10.00 - Eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”

20 maja 2017:
9.30 – Gala Forum:  uroczyste podsumowanie  II Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2017:
- ogłoszenie wyników konkursów; wręczenie nagród i dyplomów
- występ zwycięskiej grupy teatralnej i nagrodzonych recytatorów

Szczegółowy harmonogram występów opublikowany zostanie na stronie Organizatora, tj. Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym, do 5 maja 2017 roku.

Grupy teatralne serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w zmaganiach, zaś wszystkich zainteresowanych możliwością obejrzenia spektakli zgłoszonych do MELPOMENY 2017  w dniach 15-20 maja b.r. serdecznie zapraszamy do Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny (Pl. Królowej Rodzin 1) w godz. 9:00 - 15:00.

WSTĘP JEST BEZPŁATNY

Główny Organizator:      Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym
Adres placówki:               Plac Królowej Rodzin 1, 16-061 Juchnowiec Kościelny
Dane kontaktowe:           tel./Fax.  85 719 61 94
                                             tel. kom. 514 921 016
                                            e-mail:
melpomenajuchno@gmail.com
 adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72696