http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Zapraszamy do Czerewek na spotkanie z kolędą
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2017-01-18 10:50:16)

To będzie wyjątkowa niedziela. 22 stycznia zapraszamy do Czerewek na III Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15 w Domu Pomocy Społecznej.

– Wykorzystując wielokulturowość Gminy Juchnowiec Kościelny, już po raz trzeci organizujemy ekumeniczne spotkanie z kolędą. Tegoroczne kolędowanie, tradycyjnie już, odbędzie się w Domu Pomocy Społecznej – mówi Krzysztof Sokólski, dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. – Zapowiada się cudowne spotkanie w ciepłej, rodzinnej, świątecznej jeszcze atmosferze. Serdecznie zapraszamy na koncert. Zachęcamy także do wspólnego śpiewania kolęd.
W niedzielę będziemy mogli posłuchać trzech chórów. W programie przewidziano występ: Chóru „Lanok” z Niepublicznego Przedszkola im. Św. Gabriela w Bielsku Podlaskim; Scholi Parafii pw. Trójcy Świętej w Juchnowcu Kościelnym, Chóru Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach. Czerewki z wizytą odwiedzi także barwna grupa kolędnicza. W tę rolę wcielą się członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brończan „Brończany Razem”.
Spotkanie honorowym patronatem objął Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny.
Pomysłodawcą ekumenicznego kolędowania był ks. Roman Kiszycki, a organizatorami są: Parafia Prawosławna pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach, Parafia Rzymskokatolicka pw. Poczęcia NMP w Tryczówce, Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72657