http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Wmurowanie kamienia węgielnego w kościele w Ignatkach-Osiedlu
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-10-17 12:59:16)

W minioną sobotę, 15 paździenika br. odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego w kościele budowanym w Ignatkach-Osiedlu przy ulicy Hryniewickiej. Akt poświecenia i tablica z fragmentem cegły z watykańskiej bazyliki św. Piotra przekazanym przez papieża Franciszka, zostały wmurowane w ścianę w przedsionku powstającej świątyni.

Mszę św. koncelebrował metropolita białostocki abp Edward Ozorowski, abp Stanisław Szymecki, proboszcz parafii w Ignatkach-Osiedlu ks. Bogusław Zieziula oraz kilkudziesięciu kapłanów. W uroczystości uczestniczył wójt Krzysztof Marcinowicz oraz radni gminy Juchnowiec Kościelny, przedstawiciele administracji rządowej, samorządu województwa i powiatu, a także służb mundurowych.
Nową parafię abp Edward Ozorowski erygował 29 czerwca 2014 roku.Powstała ona na terenie wyłączonym z parafii pw. św. Stanisława w Białymstoku i św. Józefa Rzemieślnika w Księżynie. Miejsce pod budowę kościoła znajduje się na wzgórzu zwanym Ostrą Górką. Do parafii należą: Ignatki-Osiedle, Śródlesie, Hryniewicze oraz tzw. Ignatki Las. Prace ziemne przy budowie kościoła rozpoczęto 16 marca br. Świątynia architektonicznie nawiązuje do bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, gdzie ochrzczony był św. Jan Paweł II. Jest to pierwszy w Archidiecezji Białostockiej kościół pw. św. Jana Pawła II, będący wotum wdzięczności za kanonizację Papieża Polaka.


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72614