http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej 2016 za nami
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-08-02 12:00:04)

W niedzielę, 31 lipca, zakończyło się doroczne, ośmiodniowe święto gminy Juchnowiec Kościelny. „Finałowa niedziela” obfitowała w atrakcje i dla dzieci, i dla dorosłych. Kapyśna w tym roku pogoda – od upałów, po burze – nie porzeszkodziła mieszkańcom gminy i gościom w dobrej zabawie.

Na stadionie w Juchnowcu Dolnym już od godz. 16 o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny walczyły sołectwa. Konkurencji nie było zbyt wiele, ale w każdej trzeba się było wykazać nieprzeciętnymi umiejętnościami i sprawnością. Rzut ziemniekiem do wiadra, łapanie surowych jajek, czy wbijanie gwoździ na czas, to tylko niektóre wyzwania, przed jakimi stanęli zawodnicy. Na koniec przedstawiciele poszczególnych drużyn musieli popisać się jeszcze wiedzą na temat gminy. Sędzią w tej konkurencji był wójta Krzysztof Marcinowicz. Rywalizacja była zacięta, jednak najważniejsza okazała się integracja i przyjemnie spędzony czas. W sportowych zmaganiach najlepiej radziła sobie reprezentacja Juchnowca Dolnego i przechodni Puchar Wójta trafił do tej miejscowości. Drugie miejsce zajęły Solniczki, a trzecie Kleosin.
Po spartakiadzie także nie zaprakło atrakcji: zaprezentowali się – przed inauguracją nowego sezonu IV ligi – piłkarze Magnata Juchnowiec, klub Kreatywne Babeczki z Hołówek Dużych przygotował wystawę własnego rękodzieła, dzieci bawiły się na dmuchanych placach zabaw i podczas gier animacyjnych. O 19, tuż przed deszczem, rozpoczęła się biesiada z udziałem Pietrka z serialu „Ranczo”. Niesprzyjająca aura nie wystraszyła ani Piotra Pręgowskiego, ani muzyków zespołu Looka, ani – tym bardziej – publiczności, która świetnie się bawiła przez trzy godziny przy popularnej muzyce biesiadnej i przebojach z lat 70. „Finałową niedzielę” zakończyła (już) pod gwiazdami dyskoteka z grupą  „Forti”.

Organizatorem Dni Ziemi Juchnowieckiej był Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72565