http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Drugi dzień święta gminy Juchnowiec Kościelny
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-07-26 08:04:11)

W poniedziałek, 25 lipca w Koplanach odbyły się V Towarzyskie Zawody Wędkarskie o Złotą Rybkę Juchnowiecką. Najważniejsze trofeum trafiło do pani Emilii Kondrusik, która złowiła blisko 3 kg ryb. Drugie miejsce zajął pan Łukasz Gałązka, a trzecie pan Paweł Borysewicz. Nagrodę za największą złowioną rybę zdobyła pani Beata Hojna.


Choć rekordów nie było, a kilku zawodników nie złowiło żadnej ryby, dopisały humory i, co nie mniej ważnie, pogoda. Łowisko w Koplanach ominęła szczęśliwie gwałtowna ulewa, która przeszła m.in. nad sąsiednimi Brończanami.
Zawody odbyły się na zbiorniku wodnym białostockiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, który wsparł je również organizacyjnie. Puchary i nagrody wręczyli zwycięzcom zastępca wójta gminy Juchnowiec Kościelny Mirosława Jaroszuk oraz dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny Krzysztof Sokólski.

Kolejne dni święta gminy:
Wtorek, 26 lipca – Spotkanie „Łączymy pokolenia” w Janowiczach
Środa, 27 lipca – „Sportowa Gmina” w Kleosinie
Czwartek, 28 lipca – „Swego nie znacie...” wyprawa historyczna po najciekawszych zakątkach gminy
Piątek, 29 lipca – Kulturalny piątek” we Frampolu
Sobota, 30 lipca – Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque w Hermanówce
Niedziela, 31 lipca – „Finałowa Niedziela” ze Spartakiadą Sołectw i Biesiada Show z Pietrkiem, profesoorem disco & polo z Rancza, czyli Piotrem Pręgowskim w Juchnowcu Dolnym.
Organizatorem Dni Ziemi Juchnowieckiej jest Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72556