http://www.juchnowiec.gmina.pl

::
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-07-22 09:40:55)

Inauguracja Dni Ziemi Juchnowieckiej 2016!!! Na początek II Bieg Uliczny „Przybij Piątkę w Kleosinie” i wielki piknik. Będą ograniczenia w ruchu.
Już w niedzielę, 24 lipca rozpoczynamy Dni Ziemi Juchnowieckiej 2016. Inauguracja obchodów święta naszej gminy będzie miała miejsce w Kleosinie. Impreza rozpocznie się o godz. 16 na placu przed sceną przy kompleksie „Orlik”. Nie zabranie konkursów, animacji, dmuchanych zjeżdżalni i placów zabaw. Będą pokazy oraz koncerty, w  tym występ gwiazdy sceny dance – zespołu EXAITED. O godz. 18 wystartuje natomiast II Bieg Uliczny na 5 km „Przybij Piątkę w Kleosinie”. Prosimy mieszkańców o zapoznanie się z trasą i informacjami na temat biegu. 

Zainteresowanie biegiem jest olbrzymie. Na starcie może stanąć 200 zawodników. Kleosin odwiedzą goście z całej Polski, a nawet zawodnicy zagraniczni. Mieszkańców gminy zachęcamy do czynnego udziału w imprezie, a w czasie biegu do kibicowania sportowcom. Zwracamy się jednocześnie z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w godzinach 18.00 - 19.00. W tym czasie prosimy nie parkować pojazdów na trasie biegu oraz nie wyjeżdżać pojazdami lub motorami z posesji. Zwracamy się też z prośbą do właścicieli psów o zachowanie zasad bezpieczeństwa i zwrócenie szczególnej uwagi na swoje zwierzęta.
Trasa biegu wiedzie ulicami: Tarasiuka, Zdrojowa, Baczyńskiego, Jana Pawła II, Morcinka, Gałczyńskiego, Kruczkowskiego i ponownie Tarasiuka (dwa okrążenia po 2,5 km). Start i meta usytuowane będą przy ulicy Tarasiuka (na wysokości świetlicy). Na czas biegu wymienione odcinki ulic czasowo wyłączone będą z ruchu.
Po emocjach w Kleosinie, w poniedziałek, 25 lipca zapraszamy do Koplan na Zawody Wędkarskie o Złotą Rybkę Juchnowiecką (godz. 16). Dzień później dojdzie do Spotkania Łączącego Pokolenia w Janowiczach (godz. 17). W środę, 27 lipca Dni Ziemi Juchnowieckiej ponownie obchodzić będziemy w Kleosinie. Na „Orliku” o godz. 18 rozegrany zostanie turniej piłkarski z udziałem drużyny wójta, będzie można zatańczyć ZUMBĘ i wziąć udział w pikniku rodzinnym. Na czwartek, 28 lipca planowana jest wycieczka objazdowa po najciekawszych zakątkach gminy. Start o godz. 17 spod Ośrodka Kultury. Piątek, 29 lutego zarezerwowany został dla środowiska artystycznego. We Frampolu swój nowy tomik poezji zaprezentuje Teresa Radziewicz. W programie wieczoru znalazł się również koncert performatywny będący połączeniem malarstwa Grzegorza Radziewicza i muzyki grupy Alu Bambu Pikczu. W sobotę, 30 lipca odbędzie się turniej petanque w Hermanówce (godz. 9), a Dni Ziemi Juchnowieckiej zakończą się w niedzielę, 31 lipca (piknik od godz. 15). Na stadionie gminnym w Juchnowcu Dolnym dojdzie do Spartakiady Sołeckiej, a po niej organizatorzy zapraszają na wielką biesiadę, w której wystąpi m.in. Piotr Pręgowski, znany aktor, kojarzony dużej części publiczności z roli Pietrka w bijącym rekordy popularności serialu telewizyjnym „Ranczo”.
Zapraszamy!!!
Szczegóły dotyczące Dni Ziemi Juchnowieckiej 2016 dostępne są w Ośrodku Kultury.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72552