http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: „Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny „Przyjacielem Biblioteki””
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-02-29 12:16:42)

W środę, 17 lutego br., podczas szkolenia bibliotekarzy i spotkania członków SBP z województwa podlaskiego zorganizowanego przez Gminną Biblioteką Publiczną w Juchnowcu Kościelnym, honorowym tytułem „Przyjaciela Bibliotek” wyróżniono Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny, Pana Krzysztofa Marcinowicza.

W mowie uzasadniającej przyznanie zaszczytnego tytułu wskazano na takie cechy Pana Marcinowicza jak przychylność, wielkoduszność i niesłabnące zainteresowanie bibliotecznym życiem. Wójt znany jest ze swej otwartej i życzliwej postawy względem użytkowników biblioteki, od lat wspiera placówkę merytorycznie i finansowo, a także umożliwia realizację oraz kontynuację cenionych przez mieszkańców gminy projektów edukacyjnych i artystycznych, których pomysłodawcą i koordynatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna. Pan Marcinowicz nie pozostaje także obojętnym na czytelnicze potrzeby użytkowników, dbając o stałe poszerzanie i odświeżanie bibliotecznego księgozbioru. Nie szczędzi on wysiłków, by placówka mogła zaspokajać wszelkie potrzeby mieszkańców gminy i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom.
Tytuł „Przyjaciela Bibliotek” od 11 lat przyznawany jest przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku za wspieranie zadań realizowanych przez biblioteki publiczne na terenie powiatu białostockiego.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72461