http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Droga Juchnowiec Kościelny – Ogrodniczki otwarta
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-10-26 11:47:27)W piątek 23 października br. miało miejsce oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Juchnowiec Kościelny – Ogrodniczki. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: starosta powiatu białostockiego Antoni Pełkowski, wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz, przewodnicząca Rady Powiatu Białostockiego Anna Grycuk, przewodnicząca Rady Gminy Juchnowiec Kościelny Joanna Januszewska oraz przedstawiciel wykonawcy, prezes firmy BK Tras Piotr Borsukiewicz. Przebudowaną drogę poświęcili proboszczowie parafii w Juchnowcu Kościelnym i Kożanach, ksieża Andrzej Kondzior i Roman Kiszycki. Na uroczystości obecni byli radni powiatowi i gminni obecnej i poprzedniej kadencji, a także sołtysi i okoliczni mieszkańcy.

Wartość inwestycji wyniosła blisko 2,3 mln zł sfinansowane w połowie przez gminę Juchnowiec Kościelny i w połowie przez powiat białostocki. Długość przebudowanej drogi to 996,74 m. Poza budową jezdni i chodników po obu stronach na całej jej długości, zbudowano ponad dwadzieścia miejsc parkingowych i wykonano kanalizację deszczową.

Dzięki inwestycji zwiększyło się bezpieczeństwo użytkowników drogi, zwłaszcza uczniów codziennie chodzących tędy do szkoły, znacznie wzrósł komfort jazdy, ale także - co nie jest bez znaczenia - zyskała estetyka miejscowości. Choć jest to droga będąca pod zarządem Powiatu  Białostockiego, gmina partycypowała w kosztach jej budowy. To nie pierwsza wspólna inwestycja drogowa powiatu i gminy i - wierzymy, że - nie ostatnia.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72394