http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Akcja e-motywacja
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-10-01 14:49:46)

Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym jesienią przystępuje do projektu Fundacji Orange dla Bibliotek pod nazwą  „Akcja: e-motywacja”. Zapraszamy seniorów i nie tylko na 5 inspirujących, wirtualnych spotkań - "przy kawie" i w kreatywnej atmosferze. Wideokonferencje będą odbywać się w czwartki o godzinie 11:00 od września do grudnia 2015 r., średnio dwa razy w miesiącu. Celem projektu jest aktywizacja społeczna osób starszych- uzupełnienie zapasów odwagi i energii przydatnych do życia aktywnego i spełnionego. 

Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i innemu gościowi. Dodatkowo swoją fachową wiedzą podczas wszystkich spotkań będzie dzielił się z seniorami psycholog i... skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 października o godz. 11:00 w budynku GBP w Juchnowcu Kościelnym przy pl. Królowej Rodzin 1. Wirtualnym gościem pierwszego spotkania będzie aktorka Emilia Krakowska znana i lubiana aktorka filmowa, estradowa i teatralna.

Kolejne spotkania odbędą się: 22 października, 5 listopada, 19 listopada i 3 grudnia.

Informacje dotyczące tematu i bohatera spotkania będą udostępniane tydzień wcześniej na stronie internetowej Biblioteki, na Facebook-u i na plakatach.

Naszym sprzymierzeńcem będzie Internet i nowe technologie, które wykorzystamy jako narzędzie do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Za pośrednictwem Internetu połączymy się ze studiem.

Osoby zebrane w Bibliotece wspólnie obejrzą transmitowane spotkania online i będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji. Dodatkowo będzie to doskonała okazja do wymienienia się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku!

Przypominamy, że uczestnictwo w spotkaniach jest całkowicie BEZPŁATNE i NIEZOBOWIĄZUJĄCE, tzn. można uczestniczyć w dowolnym, wybranym przez siebie spotkaniu lub we wszystkich, wystarczy w wyznaczonym dniu przyjść do biblioteki na 11:00 i rozsiąść się wygodnie. Transmisja potrwa godzinę.

Korzyści dla osoby uczestniczącej w zajęciach:
- możliwość spotkania na żywo (poprzez internetową wideokonferencję)  osób znanych i mniej znanych, ciekawych i żyjących aktywnie
- możliwość zadania pytania osobie, która jest bohaterem spotkania
- aktywne spędzanie czasu wolnego
- spotkanie się z innymi ludźmi, nawiązanie nowych znajomości
- inspirowanie się działaniami innych ludzi w podobnym wieku

Serdecznie zapraszamy!adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72384