http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej - ZAKOŃCZONE
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2015-07-29 09:37:34)

To był rewelacyjny finał Dni Ziemi Juchnowieckiej 2015. Piątek był oficjalny i uroczysty, sobota – sportowa i teatralna, a cała niedziela fantastyczna.


W piątek, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbyła się wyjątkowa sesja Rady Gminy, po niej w ogrodach juchnowieckiej plebanii obchodziliśmy uroczystości 25-lecia samorządu gminy Juchnowiec Kościelny. Sesja miała niecodzienny charakter. Zjawili się na niej radni i władze gminy związani z Juchnowcem w ostatnich 25 latach. Każdy z radnych pracujących w 25-leciu otrzymał list gratulacyjny. Wyróżnienia otrzymali również sołtysi o najdłuższym stażu piastowania funkcji.
Po sesji spotkanie przeniosło się do ogrodów juchnowieckiej parafii. Tam wspominaliśmy 6 minionych kadencji, nie zabrakło także rozmów o obecnej 7. Głos zabrali goście - honorowi obywatele naszej gminy: Jego Ekscelencja Biskup Henryk Ciereszko, były minister obrony narodowej pochodzący z Olmont Romuald Szeremietiew oraz były radny, wójt, obecnie rady powiatowy Jan Gradkowski. Życzenia naszej gminie złożyli również przedstawiciele partnerskiego samorządu z niemieckiego Weidenbergu.    

Sobotę rozpoczęliśmy od Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Petanque. Turniej miał wyjątkową obsadę. W Hermanówce wystąpili zawodnicy z Weidenbergu. Przyjechały także dwie drużyny z Litwy, a także ekipy z Warszawy i jeden z lepszych w kraju zespołów ze Śremu. W silnym międzynarodowym towarzystwie nie zabrakło również przedstawicieli naszej gminy. Początkowo świetnie radzili sobie Ewelina i Sebastian Zaczeniuk z Kolonii Księżyno. Po wygraniu trzech partii z wyżej notowanymi rywalami szczęście jednak odwróciło się i Ewelina z Sebastianem zakończyli turniej na 8. miejscu. Ogromną sensację sprawił natomiast Bruno Muszyński. Młody zawodnik z Hermanówki startujący w parze z Urszulą Klimaszewską z Białegostoku radził sobie wręcz fantastycznie. Drużyna uplasowała się na rewelacyjnej 3. pozycji, pokonując w pojedynku o podium 13:8 parę Jadwiga i Wojciech Olbrycht z Warszawy.
Wygrali jedni z faworytów, Litwini - Irna Gedminaite i Pauluis Bagdaravicius, którzy w finale pokonali 13:3 białostocką parę Mariusz i Maurycy Klimaszewscy.

W sobotni wieczór, w ramach Dni Ziemi Juchnowieckiej zaprezentowaliśmy w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym spektakl grupy teatralnej dla dorosłych „Misja Bąka i Badyla, czyli Szekspir dla początkujących”. Przedstawienie zgromadziło liczną widownię, która okazała się wspaniała. I za obecność, i za reakcję publiczności dziękujemy. Mamy też informację, że „Misja” wróci na scenę we wrześniu.
Na koniec Dni Ziemi Juchnowieckiej spotkaliśmy się w Juchnowcu Dolnym. Stadion gminny przeżył w niedzielę wiele pięknych chwil. Dzieci i młodzież oblegały dmuchane place zabaw i euro bungee, brały udział w grach i konkursach z animatorami oraz oglądały wspaniałe strażackie pokazy OSP Juchnowiec Dolny.
Starsi emocjonowali się zmaganiami w Spartakiadzie Sołeckiej. Konkurencje zaplanowaliśmy rozmaite – od kręceniem hula hop po rzuty ziemniakami,  oponami i quiz wiedzowy o gminie. Po zliczeniu punktów okazało się, że zaciętą rywalizację wygrała Kolonia Księżyno. Drugi był Juchnowiec Górny, a trzecia Stacja Lewickie. Ale zwycięzcami mogą czuć się wszyscy startujący w Spartakiadzie.
Po Spartakiadzie śmialiśmy się do łez z kabaretu „Babeczki Podlaskie”, a potem tańczyliśmy do północy. Gwiazdą wielkiej dyskoteki był zespół EXAITED. Agnieszka wraz z zespołem dała prawdziwe show. Było głośno, ale było też klimatycznie. Było po prostu cudownie. – Super publiczność, super impreza – mówili schodząc ze sceny członkowie zespołu EXAITED. Agnieszka jeszcze długo została przy scenie, pozując z widownią do zdjęć.
Podsumowując Dni Ziemi Juchnowieckiej 2015 wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz oraz dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski dziękują wszystkim mieszkańcom za obecność, stworzenie niezapomnianej atmosfery i fantastyczną zabawę! Dziękujemy i do zobaczenia!!!  
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72353