http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Trwają Dni Ziemi Juchnowieckiej 2015
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-07-22 15:16:48)

Dni Ziemi Juchnowieckiej trwają w najlepsze. W poniedziałek mieliśmy w Koplanach IV Towarzyskie Zawody Wędkarskie  o Złotą Rybkę Juchnowiecką, a we wtorek odbyliśmy rajd po ciekawych zakątkach gminy. Odwiedziliśmy piękne miejsce i spotkaliśmy fantastycznych ludzi.   

W poniedziałek frekwencja dopisała. Obsadzono niemal wszystkie stanowiska wędkarskie! Puchar za pierwsze miejsce i bon podarunkowy wartości 200 zł zdobył Zdzisław Chrzanowski.
Atmosfera była bardzo przyjazna, ale rywalizacja trudna i zacięta. – Ryba okazała się dzisiaj bardzo mądra i trudno było z nią wygrać – skomentowała zaraz po zawodach Beata Hojna. Pani Beata zajęła w gronie blisko 30. wędkarzy 10. miejsce. Zwyciężył doświadczony Zdzisław Chrzanowski. Pan Chrzanowski w ubiegłym roku był w Koplanach drugi, przegrywając rywalizację o pierwszą pozycję o 15 gram. W poniedziałek nie dał już rywalom szans. Dorobek mistrza, to ryba o łącznej wadze 840 gram. Na drugim stopniu podium stanął Andrzej Kobeszko (665 gram), a trzeci był Andrzej Głowacki (625 gram). Dodatkową nagrodę za największą złowioną rybę wywalczył Jacek Wasilewski. Na jego wędce znalazła się sztuka o wadze 275 gram. Trochę szczęścia zabrakło Grzegorzowi Radziewiczowi, który złowił pięknego złocistego karasia o wadze 250 gram.
We wtorek ruszyliśmy w podróż po gminie. Pod okiem znakomicie przygotowanej do wyprawy, z pasją opowiadającej o juchnowieckiej gminie pani przewodnik Anny Gierej czas upłynął błyskawicznie. Rajd rozpoczęliśmy od zwiedzenia kurhanów w Rostołtach. Potem odwiedziliśmy Kożany, Zajączki, Tryczówkę, a całą eskapadę zakończyliśmy w Złotnikach. 
To była wspaniała wyprawa w przeszłość. Jeszcze raz przypomnieliśmy sobie, że juchnowiecka gmina posiada bogatą historię i liczne legendy. Ważne, że jest tylu ludzi dbających o tradycję, historię i tak bardzo zaangażowanych w życie lokalnej społeczności. Wspaniałe byłe chwile spędzone w gronie ciekawych osób w Tryczówce. Niezwykle klimatyczne było zakończenie rajdu w spokojnych Złotnikach, gdzie przy wielkim ognisku o historii i teraźniejszości rozmawialiśmy z wójtem naszej gminy Krzysztofem Marcinowiczem. 
Cieszy, że tak wiele osób wzięło udział w rajdzie. Autokar był wypełniony niemal do ostatniego miejsca i musieliśmy, niestety zamknąć listę uczestników. Podczas wtorkowego spotkania pojawiła się sugestia, że wobec wielkiego zainteresowania w przyszłym roku w rajd udadzą się dwa autokary.  
Wyjątkowa podróż po gminie za nami. Teraz szykujemy się do kolejnych spotkań z mieszkańcami. W środę, 22 lipca jesteśmy w Kleosinie. O godz. 18 w rozpocznie się pokaz i warsztaty ZUMBY. Najpierw tańczyć będą dzieci, potem dorośli. Bawimy się na „Orliku”. Oprócz tańców zapraszamy całe rodziny na gry, zabawy, animacje. Będzie super. Do zobaczenia w Kleosinie!!!    
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72345