http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej 2015 – czeka moc atrakcji
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-07-13 13:42:03)

Koncerty, wycieczki, spotkania, dużo sportu, muzyki oraz tańca – tak będą wyglądały Dni Ziemi Juchnowieckiej 2015. Święto naszej gminy rozpocznie się 19 lipca i potrwa do 26 lipca. – Przygotowaliśmy ofertę, w której każdy mieszkaniec znajdzie coś ciekawego dla siebie – podkreśla Krzysztof Sokólski, dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, organizatora imprezy.  

Dni Ziemi Juchnowieckiej zainaugurowane zostaną w niedzielę, 19 lipca w Kleosinie. Uroczystości zaplanowano od godz. 16 (przed sceną przy „Orliku”). Przewidziano multimedialną prezentację naszej gminy, koncert muzyczny zespołu „Dzisiaj Oni”, gry, zabawy rodzinne, a głównym punktem programu będzie bieg uliczny na 5 km „Przybij piątkę w Kleosinie”. Start biegu o godz. 18.  
W poniedziałek, 20 lipca zapraszamy do Koplan, gdzie odbędą się IV Towarzyskie Zawody Wędkarskie o Złotą Rybkę Juchnowiecką. Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są do 17 lipca w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny (tel. 85 719 60 56), w Biurze ZO PZW w Białymstoku (tel. 85 675 25 26) oraz lub na miejscu w dniu zawodów do godz. 16.
Kolejnego dnia, we wtorek, 21 lipca organizowany jest rajd autokarowy po ciekawych zakątkach naszej gminy. Rajd rozpocznie się o godz. 17 (zbiórka pod Ośrodkiem Kultury w Juchnowcu Kościelnym), a zakończy ogniskiem w Złotnikach. Zgłoszenia do udziału w rajdzie przyjmowane są pod numerem tel. 85 719 60 56.
Środa, 22 lipca stać będzie pod znakiem ZUMBY. O godz. 18 na Orliku w Kleosinie rozpoczną się taneczne pokazy i warsztaty dla dzieci. O godz. 18.30 do zabawy przystąpią dorośli. Oprócz ZUMBY nie zabraknie zabaw, animacji i konkursów rodzinnych.
Czwartek, 23 lipca zarezerwowany jest dla seniorów. Tego dnia o godz. 17 przy świetlicy w Lewickich zorganizowany zostanie wieczór dla osób starszych, nawiązujący do realizowanego w naszej gminie programu „Barwna jesień życia”. 
Z kolei w piątek, 24 lipca obchodzić będziemy uroczystości 25-lecia Samorządności. Z tej okazji planowana jest uroczysta sesja Rady Gminy, a po niej spotkanie wszystkich osób kierujących naszą gminą przez ostatnich 25 lat. 
W sobotę, 25 lipca o godz. 9 zapraszamy do Hermanówki na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque (zapisy w Ośrodku Kultury). Z kolei wieczorem o godz. 20  w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym wystawiony zostanie spektakl juchnowieckiej grupy teatralnej dla dorosłych zatytułowany „Misja Bąka i Badyla, czyli Szekspir dla początkujących”. 
Finał Dni Ziemi Juchnowieckiej zaplanowaliśmy w niedzielę, 26 lipca. Na stadionie w Juchnowcu Dolnym zabawę rozpoczniemy o godz. 15. O godz. 16 przystąpimy do rywalizacji w ramach Spartakiady Sołectw o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Będzie też konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaków, pokazy strażackie i dużo muzyki. W rolę gwiazdy wieczoru wcieli się zespół EXAITED! 
Szczegóły i zapisy do konkursów w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym (85 719 60 56).       
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7228