http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: PAMIĄTKI DAWNEJ WSI
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-07-06 13:31:16)

W czasie II wojny światowej spacyfikowano w Polsce 817 wsi. Michniów, wieś w Województwie kieleckim, palono dwukrotnie, zamordowano ponad 200 osób. Mimo to wieś istnieje, Ci którzy przeżyli wciąż pamiętają.
Dlatego w Michniowie powstaje spektakularny obiekt Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich, miejsce pamięci a także nowoczesne muzeum opowiadające o losach polskich wsi podczas II wojny światowej.


Chcemy pamiętać o każdej z miejscowości, dlatego jeżeli posiadają Państwo w swoich domach wojenne pamiątki po rodzinie i znajomych: fotografie, dokumenty, przedmioty osobiste z okresu II wojny światowej prosimy o przekazanie ich dla Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich, tworzonego pod opieką Muzeum Wsi Kieleckiej. Poszukujemy zwłaszcza przedmiotów pozostałych po ofiarach represji, świadectw pacyfikacji, rzeczy związanych z walką przeciw obojgu okupantom z partyzantką, ale także z tajnym nauczaniem i sabotażem. Zapewniamy, że jeżeli zdecydują się Państwo na pomoc w tworzeniu muzeum, nasi pracownicy zadbają o konserwację Państwa pamiątek i przede wszystkim wyeksponują je na wystawach oraz opiszą Państwa historię. Nawet najmniejsze przedmioty będą podziwiane przez zwiedzających z Polski i zza granicy.
Dzięki temu państwa osobiste zbiory nie zniszczeją pomimo upływu czasu.
Jeżeli wyrażają Państwo chęć współpracy, prosimy o kontakt:
Stanisław Krogulec tel. 41 2545162 godz. 8:00 16:
00 lub tel. 664 517 718
Zapraszamy na stronę internetową mauzoleum:
http://www.martyrologiawsipolskich.pl/adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7227