http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Zmienna pogoda, niezmienna (fantastyczna) atmosfera
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-06-23 08:06:41)

Miniony weekend był w naszej gminie bogaty w atrakcje. W Ignatkach oraz Juchnowcu Górnym odbyły się pikniki integracyjne.   
Ignatki tym razem miały szczęście. Praktycznie wszystkie poprzednie festyny organizowane w tej miejscowości odbywały się w deszczu. W sobotę było pochmurno, ale nie padało. Dopisała frekwencja i mieszkańcy Ignatek bawili się znakomicie. 


Sołtys Barbara Grabowska oraz radna Bożena Jabłońska spisały się świetnie w roli gospodyń. Był smaczny poczęstunek i wspaniała atmosfera. Dzieci i młodzież skakały na dmuchanym zamku oraz zjeżdżalni oraz brały udział w szalonych konkursach. Był również quiz dla nieco starszych. Dowiedzieliśmy się choćby, że pierwsze zapisy w dokumentach o miejscowości Ignatki pochodzą z XVI wieku. 
Podczas pikniku efektowny pokaz pracy przeprowadzili strażacy OSP Koplany. Byli z nami również policjanci z Łap, prowadzący akcję znakowania rowerów i wartościowych przedmiotów. 
Wieczorem bawiono się na koncercie i dyskotece pod chmurką przy fajnej, energicznej muzyce.    
Szczęścia do pogody nie miał natomiast Juchnowiec Górny. Przez znaczną część niedzielnego pikniku integracyjnego mocno padało, ale mieszkańcy i tak bawili się rewelacyjnie. 
Takiej imprezy w Juchnowcu Górnym jeszcze nie było. Sołtys Genowefa Bańkowska oraz radny Marcin Zawadzki zaplanowali każdy szczegół pikniku. Wpływu nie mieli na jedno – pogodę. Ale i tak atmosfera była bardzo gorąca. 
Dzieci oddały się szaleństwom na dmuchanej zjeżdżalni, placu zabaw oraz euro bungee. Było malowanie twarzy i fajne animacje. Wspaniałą niespodziankę przygotowali strażacy OSP Juchnowiec Dolny. Mimo rzęsistego deszczu wszystkie dzieci oraz dorośli brali udział ze strażakami w zaimprowizowanej akcji gaśniczej. Potem każdy był mokry od stóp do głów. Ale szybka wizyta w domu, przebranie i bawiliśmy się dalej. A zabawa była znakomita. Kuchnia sołtysowej, tort, wielkie ognisko, dowcipna konferansjerka Marcina Zawadzkiego i dyskoteka przy muzyce na żywo spowodowały, że każdy uczestnik na długo zapamięta piknik w Juchnowcu Górnym. 
Spotkania w Ignatkach oraz Juchnowcu Górnym sfinansowano z funduszy sołeckich. Organizatorem imprez był również Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym.  

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7215