http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: III Bieg Konopielki – ruszyły zapisy, wielkie zainteresowanie imprezą
Wiadomość dodana przez: kboni (2015-03-13 15:04:32)

Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny rozpoczął zapisy do III Biegu Konopielki. Jedna z największych tegorocznych imprez w naszej gminie odbędzie się 23 maja. Zapraszamy do udziału w Biegu Konopielki zarówno doświadczonych zawodników, jak i amatorów oraz całe rodziny.  


 Przed nami trzecia edycja biegu. Biegu, który zyskał już bardzo wielu sympatyków. Liczymy, że ponownie spotkamy się z zawodnikami, którzy znaleźli czas na wizytę w naszej gminie rok i dwa lata temu. Tych wszystkich, którzy o Biegu Konopielki tylko słyszeli możemy zapewnić, że nie będą żałować swojej wyprawy do Juchnowca.
Nasza impreza jest wyjątkowa. Wyjątkowość bierze się głównie z klimatu, atmosfery i połączenia elementów sportu i kultury. Sama nazwa biegu nawiązuje do słynnej powieści Edwarda Redlińskiego „Konopielka”. Poza rywalizacją sportową organizatorzy przykładają wielką wagę właśnie kulturze, a w szczególności literaturze, stąd spotkanie we Frampolu – magicznym miejscu gdzie urodził się i tworzył Edward Redliński, patron mentalny całego przedsięwzięcia. We Frampolu proponujemy zawodnikom m.in. zwiedzanie Domku Twórczości E. Redlińskiego oraz udział w losowaniu nagród, jakimi są książki. Zapraszamy też na koncert muzyczny i delektowanie się wspaniałymi widokami oraz krajobrazami.
Z kolei na sportową stronę Biegu Konopielki składa się rywalizacja na trzech dystansach – bieg główny na 10 km, bieg familijny (startują rodziny w trzyosobowych składach) na 300 m oraz bieg z Vipami na 400 m. Jeśli chodzi o bieg główny, to z przyczyn organizacyjnych wprowadzono limit zgłoszeń. Lista jest w stanie zmieścić 250 nazwisk. I uwaga, po niespełna tygodniu od otwarcia zgłoszeń, do udziału w biegu głównym zapisało się już ponad 100 osób! Zainteresowanie imprezą jest olbrzymie, zatem radzimy nie zwlekać z rejestrajcą. Dodajmy, że swoją klasyfikację w biegu głównym mają mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny, a najlepszym spośród nich nagrody funduje wójt gminy Juchnowiec Kościelny.
Szczegóły dotyczące zasad udziału w imprezie, pakietów startowych i opłat znajdują na prowadzonej przez Ośrodek Kultury stronie internetowej www.biegkonopielki.pl. Bliższe informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerem Ośrodka Kultury – 85 719 60 56. Osobą odpowiedzialną za organizację III Biegu Konopielki jest dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec, Krzysztof Sokólski.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7147