http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Pierścienie Podskarbiego Włoszka 2014 wręczone
Wiadomość dodana przez: kboni (2015-02-09 15:03:41)

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko w kategorii Człowiek oraz ABW Superbruk Sp. z o. o. z Hryniewicz w kategorii Firma, to laureaci Nagrody Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka 2014”.
W tym roku spośród 74 zgłoszeń Kapituła nominowała do Nagrody w kategorii Firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rak-Bud Raczkowski i Wspólnicy s.j. oraz Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz ABW Superbruk Sp. z o. o. W kategorii Człowiek J.E. Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Białostockiej Henryka Ciereszko, Ludowy Zespół Dziecięcy Jarzębinki działający w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym oraz artystę malarza Grzegorza Radziewicza.  


Nagrody rozdano po raz czwarty. Kandydatów do nagrody mogły zgłaszać stowarzyszenia, instytucje, firmy oraz mieszkańcy gminy. To honorowe wyróżnienie przyznawane jest firmom i osobom, które poprzez swoje działania przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Gminy Juchnowiec Kościelny zachowując jednocześnie wysokie standardy etyczne i zawodowe. Jego materialną formą jest pierścień z herbem podskarbiego Włoszka, łożniczego i zarządcy skarbu litewskiego króla Zygmunta Augusta, a od pierwszej połowy XVI wieku właściciela, nadanych mu przez króla dóbr juchnowieckich, fundatora kościoła parafialnego i przyparafialnej szkoły.
Wręczenie nagród odbyło się 7 lutego 2015 r. adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7131