http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: W Kleosinie były badania, czytanie i wspaniała zabawa!
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-09-09 09:55:11)

Mnóstwo dzieci uczestniczących w grach i konkursach, dziesiątki osób na stanowiskach medycznych, Narodowe Czytanie z udziałem Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny oraz fantastyczny koncert zespołu „Prymaki” – tak przebiegał piknik w Kleosinie przygotowany przez Ośrodek Kultury w ramach projektu „W Juchnowcu kultura, zdrowie i natura”.


W Kleosinie była wspaniała zabawa. I było praktycznie wszystko, co do dobrej zabawy potrzebne. Łącznie z pogodą, która rozpieszczała słońcem. W tej słonecznej atmosferze świetnie czuły się dzieci, oddając się szaleństwom na dmuchanych zjeżdżalniach i biorąc udział w licznych grach i konkursach. Starsi mieszkańcy naszej gminy chętnie korzystali z badań lekarskich. Na placu przed „Orlikiem” uruchomiono stanowiska, gdzie można było zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru, przeprowadzić analizę składu ciała, czy ustalić wiek metaboliczny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zabiegi kosmetyczne.
Ogromną dawkę energii zapewniła grupa tańcząca ZUMBĘ. Z kolei nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z IV komisariatu policji w Białymstoku, którzy przeprowadzili akcję znakowania wartościowych przedmiotów.         
W sobotę nasza gmina dołączyła też do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Na kleosińskiej scenie czytaliśmy fragmenty „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego” Henryka Sienkiewicza. „Trylogię” czytał m.in. Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz, wcielając się w rolę pułkownika Michała Wołodyjowskiego. Oprócz wójta w Narodowym Czytaniu w Kleosinie udział wzięli: Teresa Rudzik, Bożena Cylko, Renata Kalinowska, Marek Juźwik, Stefan Kozłowski, Krzysztof Szczuka i Krzysztof Sokólski.
Cudowną sobotę zakończyły koncerty muzyczne. Prawdziwy popis dał zespół „Prymaki”, porywając do wspólnej zabawy liczną publiczność. Po występie „Prymaków” mieszkańcy naszej gminy świetnie bawili się w rytmach muzyki grupy „Desire”.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7066