http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Cudowna atmosfera i wspaniała zabawa w Hołówkach Dużych
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-08-18 08:16:57)

W rewelacyjnej atmosferze przebiegał sobotni piknik w Hołówkach Dużych. W przeprowadzenie imprezy niezwykle mocno zaangażowali się mieszkańcy samych Hołówek, którzy pokazali, że mają doskonały zmysł organizacyjny i potrafią się fantastycznie bawić. 


Początek pikniku miał podniosły charakter. Wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz uroczyście otworzył odremontowaną świetlicę w Hołówkach, a wraz z nim wstęgę przecięła sołtys Małgorzata Zalewska i przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej. Wyświęcania świetlicy dokonał ksiądz proboszcz parafii w Turośni Kościelnej. Po słowach podziękowań swoje wokalne umiejętności zaprezentowała Marta Zalewska, która zagrała m.in. na wiolonczeli.
Po takim wprowadzeniu nie zostało nic innego, jak się wspaniale bawić. I zabawa była wspaniała! Piknik organizowany był przez Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym w ramach projektu „W Juchnowcu kultura, zdrowie i natura”. Nie zabrakło zatem punktów prozdrowotnych, w których można było zrobić sobie rozmaite badania – zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru, przeprowadzić analizę składu ciała i ustalić wiek metaboliczny. Kolejki ustawiały się do punktu kosmetycznego, gdzie świadczone były zabiegi i udzielane porady kosmetologiczne.
- Ludzie są bardzo otwarci. Dawno nie spotkałam się z taką atmosferą i takim entuzjazmem – mówiła Anna Kuczkin, prowadząca badania analizy składu ciała.
Nieco starsi korzystali z konsultacji medycznych, młodsi oddawali się szaleństwom na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Nie było żadnych biletów. Furorę zrobiło Euro-bungee, którego wynajem ufundowało sołectwo Hołówki Duże.
Całe rodziny uczestniczyły też w grach, zabawach i konkursach. Mnóstwo śmiechu przyniósł quiz wiedzy o Hołówkach. Dowiedzieliśmy się na przykład kto ma najwięcej hektarów i kto jest najlepszą partią do wzięcia w miejscowości.            
Atmosfera była naprawdę rewelacyjna. Nie zburzył jej nawet deszcz. Do późnego wieczora tańczono i śpiewano przy muzyce zespołu „Tvister”.
Hołówki Duże pokazały, że potrafią zorganizować piknik z prawdziwego zdarzenia, który integruje mieszkańców miejscowości i okolic. Nad całością przedsięwzięcia dzielnie czuwała sołtys Małgorzata Zalewska, którą wspierała rada sołecka z jej szefową na czele. Pani sołtys ze skromnością podkreślała jednak, że tak udanej imprezy nie byłoby bez zaangażowania mieszkańców Hołówek. Tego zaangażowania gratulujemy!              adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7061