:: INFORMACJA
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2014-06-18 12:14:07)

Sukcesy zawodników KS Sumo Koluch zamieszkujących na terenie Gminy Juchnowiec Kościelny (Biele, Klewinowo, Kleosin).

9 marca w Warszawie odbył się Puchar Polski w Koluchstyl. Karol Sobolewski w kategorii seniorów 65 kg zdobył złoty medal, natomiast  Patryk Pietrzeniak w kategorii seniorów 82 kg i 91 kg zdobył dwa srebrne medale.
11-12 kwietnia na Litwie w Siauliai odbyły się Otwarte Mistrzostwa Litwy w Koluchstyl, Sumo i Alysh /zapasy na pasach/. Dyscyplinę Koluchstyl zdominowali zawodnicy z gminy Juchnowiec Kościelny. W kategorii 65 kg na trzecim miejscu uplasował się Stefan Rafał Koluch, w kategorii 73 kg Tomasz Sobolewski zdobył złoty medal, w kategorii 82 kg złoty medal zdobył Łukasz Zajkowski i w kategorii 91 kg również złoto zdobył Patryk Pietrzeniak.
W Sumo brązowy medal w kategorii  do 70 kg zdobył Stefan Rafał Koluch.
W Alysh w kategorii 60 kg pierwsze miejsce zajął Stefan Rafał Koluch i w kategorii 90 kg trzecie miejsce zdobył Patryk Pietrzeniak.
W dniach 29-31 maja na Łotwie w Lipawie odbyły się IV Mistrzostwa Europy w Koluchstyl,  w których startowało 16 państw, a przedstawiciele z 23 państw byli obserwatorami tej imprezy. Polska reprezentacja, pierwszy raz w krótkiej historii dyscypliny, zdominowała wszystkie kategorie zdobywając 9 złotych medali indywidualnie i jeden drużynowo. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju rekord 10-u  granych po sobie Mazurków Dąbrowskiego, przy tak dużej ilości startujących krajów. W klasyfikacji państw Polska oczywiście uplasowała się na pierwszym miejscu przed Białorusią, Litwą i Łotwą.
 Zawodnicy klubu Sumo Koluch, a mieszkańcy Gminy Juchnowiec jak zwykle spisali się doskonale. W kategorii 65 kg złoty medal zdobył Karol Sobolewski, w kategorii 73 kg Bartosz Łętowski /Podlasie Białystok/ zajął I miejsce, Tomasz Sobolewski zajął II miejsce, w kategorii 82 kg na pierwszym miejscu uplasował się Wiesław Karol Koluch i w kategorii 91 kg srebro zdobył Patryk Pietrzeniak.