http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Ziemia Juchnowiecka ma bogatą historię
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-06-18 07:41:31)

„Pokój cieniom. Ziemi Juchnowieckiej historie nieokrzyczane” – to nowa pozycja autorstwa księdza Stanisława Niewińskiego opowiadająca o dziejach naszej gminy. W niedzielę w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym odbyła się prezentacja książki oraz spotkanie z autorem.


Prezentacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Sala widowiskowa Ośrodka Kultury zapełniła się ludźmi ciekawymi losów juchnowieckiej ziemi. Na widowni zasiadł biskup Henryk Ciereszko, który jest autorem przedmowy do „Pokoju cieniom”. Biskup osobiście gratulował księdzu Stanisławowi Niewińskiemu ciekawych odkryć i pisarskich umiejętności.
Ksiądz Niewiński opowiadał o niektórych historiach ze swojej książki. Na koniec rozdawał autografy i gawędził jeszcze z mieszkańcami gminy o bogatej historii ziemi juchnowieckiej.  
Osoby zainteresowane kupnem książki zapraszamy do kontaktu z wydawcą (tel. 504 049 162). Książkę można kupić także w księgarni Świętego Jerzego oraz księgarni Akcent w Białymstoku.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7020