http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Fantastyczna zabawa na Spartakiadzie Powiatu Białostockiego
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2014-06-04 13:11:07)

W fantastycznej atmosferze przebiegała XI Spartakiada Powiatu Białostockiego. Na stadionie w Juchnowcu Dolnym zwyciężył Tykocin przed Zabłudowem i Gródkiem. Juchnowiec Kościelny – z wójtem gminy Krzysztofem Marcinowiczem na czele – walczył dzielnie i ostatecznie został sklasyfikowany na wysokiej czwartej pozycji. Nie lokaty były jednak najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.    

W Spartakiadzie wzięło udział aż 12 samorządowych zespołów - reprezentacje gmin z Choroszczy, Dobrzyniewa Dużego, Gródka, Łap, Supraśla, Suraża, Tykocina, Turośni Kościelnej, Zabłudowa, Zawad, Juchnowca Kościelnego oraz reprezentacja Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Rywalizacja była niesłychanie zacięta. Juchnowiec najlepiej spisał się w bloku rekreacyjnym, gdzie nie miał sobie równych. Również w konkurencjach lekkoatletycznych pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, zajmując trzecie miejsce.
Miejsca jednak schodzą na dalszy plan. Ważne, że samorządowcy z różnych gmin mogli spotkać się ze sobą, wymienić doświadczenia, a przy okazji sprawdzić na sportowym polu.
Miło nam, że bardzo wysoko oceniono juchnowiecką gościnność i organizację. Spartakiadę organizował Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym oraz Starostwo Powiatowe w Białymstoku (Wydział Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego). Dziękujemy zwłaszcza nauczycielom Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym oraz Zespołu Szkół w Kleosinie za pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Szczególne podziękowania należą się Wojciechowi Rogowskiemu oraz Marcinowi Zawadzkiemu za przygotowanie i kierowanie Spartakiadą.   


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7006