http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Już w sobotę II Bieg Konopielki
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-05-20 13:26:41)

Już tylko dni dzielą nas od II Biegu Konopielki. Na stadionie w Juchnowcu Dolnym spotykamy się w sobotę, 24 maja. Początek imprezy o godz. 10. Start biegu głównego zaplanowano w samo południe. 


W Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym trwają ostatnie prace organizacyjne związane z imprezą. II Bieg Konopielki cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W biegu głównym, na trasie 10 km, spodziewany jest udział 200 zawodników. W tym gronie liczną grupę stanowią zawodnicy z naszej gminy. Przyjadą jednak biegacze z całego regionu, spodziewamy się również gości z Lubelszczyzny, Mazowsza, Śląska, czy Małopolski.
Dodajmy, że start oraz meta biegu głównego usytuowane zostaną na stadionie w Juchnowcu Dolnym. Po starcie zawodnicy wybiegną bramą od strony lasu i po chwili skręcą w prawo. Po pokonaniu odcinka piaszczystej drogi znajdą się na drodze powiatowej 1503 B, skręcą w prawo i dobiegną do skrzyżowania z drogą powiatową 1502 B, po czym skierują się w główną ulicę Juchnowca Dolnego. Dalej obiorą kierunek na Wólkę. Na skrzyżowaniu w Wólce będzie pętla i powrót do Juchnowca. Z tym – i tu ważna rzecz – po wbiegnięciu do Juchnowca Dolnego zawodnicy skierowani zostaną drogami lokalnymi (przy kapliczce, mniej więcej na wysokości pętli autobusowej w lewo i zaraz w prawo), po czym wbiegną na stadion bramą główną, kończąc pierwszą pętlę. Na stadionie będzie też miała miejsce meta, na końcu drugiego okrążenia.
Oprócz biegu głównego dużą popularnością cieszą się również Bieg Familijny (dla rodzin w trzyosobowych składach) oraz Bieg z Vipami, w którym zobaczymy m.in. wójta gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztofa Marcinowicza.
Ale II Bieg Konopielki, to nie tylko emocje sportowe. Na stadionie w Juchnowcu odbędzie się piknik, podczas którego będzie można dokonać bezpłatnych badań. Zaplanowano pomiary ciśnienia krwi, poziomu cukru, badanie analizy składu ciała. Zobaczymy także pokaz ZUMBY. Swój punkt uruchomią również policjanci, którzy przeprowadzą akcję znakowania rowerów i wartościowych przedmiotów. Po zakończeniu juchnowieckiej części imprezy uczestnicy biegu głównego przeniosą się do Frampola, gdzie w miejscu urodzenia Edwarda Redlińskiego, autora słynnej „Konopielki”, odbędzie się podsumowanie biegu.
Mieszkańców gminy zachęcamy do przyjścia na stadion i do kibicowania zawodnikom na trasie biegu głównego.
Szczegóły dotyczące imprezy dostępne są w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny  oraz na stronie www.biegkonopielki.pl.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6993