http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Co to była za premiera!
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-05-20 13:01:34)

Sobotnia premiera spektaklu „Tylko nie Zenuś” przejdzie chyba do historii naszej gminy. Tak licznej publiczności Ośrodek Kultury dawno nie gościł. Dawno też w Juchnowcu nie słyszano tylu braw i pochwał. W imieniu całej grupy teatralnej „Trylobit” dziękujemy widzom za wyrozumiałość i rewelacyjne przyjęcie. 


Prace nad spektaklem trwały od stycznia. Reżyserią zajęła się Teresa Radziewicz. Pani Teresa jest też autorem przedstawienia, choć w tworzeniu scenariusza uczestniczyła cała grupa. Podczas prób było sporo zabawy, ale i mnóstwo pracy. Pojawiały się także chwile niepewności, jak zostanie odebrany pomysł i czy trafi w gusta publiczności. W sobotę okazało się, że juchnowiecki zespół nie zmarnował czasu.
Cała sobota była szalona. Aktorki już od południa szykowały fryzury, makijaże i stroje. Panowie mieli więcej luzu, zajęli się zatem przygotowywaniem sceny oraz sali widowiskowej. Potem zostało już tylko wyczekiwanie na publiczność i fundamentalnym stało się pytanie, czy ktoś w ogóle zechce oglądać przedstawienie. Pierwsze osoby zasiadły na widowni pół godziny przed spektaklem. Potem sala zapełniała się z każdą minutą, a o 20 nie było już praktycznie wolnego miejsca! Doszło do sytuacji, że mimo dostawek część widowni oglądała spektakl na stojąco.      
Nieoczekiwanie wysoka frekwencja jeszcze tylko podniosła w „Trylobicie” poziom tremy, który i tak był niesłychanie wysoki. Emocje były ogromne. Ale za chwilę zaczęła się pierwsza scena, następnie druga i efekty był doskonały. Taki wniosek można przynajmniej wysnuć po reakcjach widowni i gorących recenzjach zaraz po spektaklu.
W imieniu całej grupy Ośrodek Kultury raz jeszcze dziękuje za fantastyczne przyjęcie. Wiele osób pyta, czy „Trylobit” zagra ponownie. W zasadzie pytanie brzmi nie „czy zagramy”, a „kiedy znowu zagramy”. Termin kolejnego przedstawienia jest właśnie ustalany i jeśli tylko będzie znany od razu podamy go do wiadomości.    
I na koniec kilka zdań o samym spektaklu. Wciąż nie zdradzamy szczegółów, jednak możemy napisać, że rzecz toczy się na Olimpie, gdzie greccy bogowie i boginie nie narzekają na nudę. Co się dzieje?  Zeus się postarzał i… ciągle kursuje na Ziemię. Afrodyta z Artemidą biorą zatem sprawy w swoje ręce. Mają plan, ale misternie uknuta intryga wymyka się spod kontroli... Resztę będzie można wkrótce zobaczyć samemu.

„TYLKO NIE ZENUŚ”
sztuka w jednym akcie, ale w dwunastu scenach
AUTOR: Teresa Radziewicz
REŻYSERIA: Teresa Radziewicz
OBSADA: Agnieszka Maliszewska, Marek Muszyński, Teresa Muszyńska, Anna Radziewicz, Grzegorz Radziewicz, Teresa Radziewicz, Krzysztof Sokólski, Zofia Szczytko, Agnieszka Więsław, Iwona Woźniuk, Agnieszka Zarachowicz.
EFEKTY DŹWIĘKOWE I ŚWIETLNE: Wojciech Litwiejko.
Grupa „Trylobit” działa w ramach warsztatów teatralnych prowadzonych przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny realizujący projekt „Kulturalny Juchnowiec”.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6992