http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Słodycze i wspaniała atmosfera podczas maratonu ZUMBY w Kleosinie
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-04-07 12:46:03)

To były dwie godziny energetycznej, wspaniałej zabawy. Maraton ZUMBY w Kleosinie przyniósł też radość dzieciom. Podczas imprezy zebrano kilkanaście kilogramów słodyczy, które zostaną dołączone do paczek świątecznych najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu naszej gminy.


Zumbaton zorganizował Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Motorem napędowym całego przedsięwzięcia była Marlena Rutkowska, znakomita i lubiana instruktorka prowadząca zajęcia ZUMBY w Ośrodku Kultury. – Pomysł pojawił się spontanicznie. To pierwsza tego typu akcja na terenie gminy Juchnowiec Kościelny, ale na pewno nie ostatnia. Już szykujemy się do pokazu tanecznego podczas majowego II Biegu Konopielki. Wspólnie z Ośrodkiem Kultury myślimy także o kolejnym dużym maratonie, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne – podkreśla Marlena Rutkowska.
Sobotni zumbaton przyciągnął do hali Zespołu Szkół w Kleosinie kilkadziesiąt osób. Zajęcia prowadziło kilka instruktorek. W przerwie imprezy odbył się efektowny pokaz tańca brzucha, a do Kleosina zawitała znana tancerka Farya ze swoją grupą.
Udział w maratonie był bezpłatny. Każda z pań przyniosła natomiast ze sobą słodycze. Uzbierała się solidna góra czekoladowych jajeczek i króliczków. Wszystkie słodkości zostaną dołączone do żywnościowych paczek świątecznych przygotowanych przez Stowarzyszenie „Droga” najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu naszej gminy.
Ośrodek Kultury dziękuje instruktorkom, Zespołowi Szkół w Kleosinie oraz Zespołowi Szkół w Juchnowcu Górnym za pomoc w organizacji imprezy. Dziękujemy także wszystkim osobom za udział w sobotnim maratonie.
Jednocześnie Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia ZUMBY realizowane w ramach projektu „Kulturalny Juchnowiec”. Spotkania odbywają się w każdą środę. W sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym warsztaty rozpoczynają się o godz. 16.20. W hali Zespołu Szkół w Kleosinie – o godz. 17.45.
Ośrodek Kultury prowadzi także projekt „ZUMBA jest OK”, skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy. Spotkania prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów i gwarantują świetną zabawę oraz poprawę koordynacji ruchowej. Dzieci w wieku 3 - 6 lat zapraszamy na zajęcia do świetlicy wiejskiej w Kleosinie (każdy wtorek o godz. 13.00), Szkoły Podstawowej w Księżynie (każdy wtorek o godz. 14.00) i sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym (każdy piątek o godz. 16.45). Dzieci w wieku 7 - 12 lat zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Księżynie (każdy wtorek o godz. 14.45), sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym (każdy wtorek o godz. 16.00) oraz świetlicy wiejskiej w Kleosinie (każdy piątek o godz. 18).
Szczegółowe informacje w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym pod nr tel. 85 719 60 56 oraz na stronie www.okjuchnowiec.pl.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6965