http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Nocny Maraton Gier Zespołowych – to był wyjątkowy turniej
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-02-25 15:43:35)

Zespół „Przyjaciele” triumfował w Nocnym Maratonie Gier Zespołowych. Oryginalny turniej rozegrany został w hali Zespołu Szkół w Kleosinie. Niesamowita sportowa impreza rozpoczęła się w piątek o godz. 21, zakończyła w sobotę przed 6 rano…


Pomysł organizacji Nocnego Maratonu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. W sumie w turnieju wzięło udział około 100 zawodników. – Zagrało 8 drużyn, a chętnych było co najmniej drugie tyle – podkreśla Marcin Hodun, dyrektor ZS w Kleosinie i jeden z głównych pomysłodawców imprezy. Marcin Hodun sam wystąpił w maratonie, a jego zespół „Nauczyciele” złożony z pedagogów ZS w Kleosinie uplasował się na 2. miejscu.  Zresztą w Kleosinie można było zobaczyć sporo znanych twarzy z życia publicznego gminy. Na parkiecie oglądaliśmy dyrektora Ośrodka Kultury Krzysztofa Sokólskiego, szefa rady sołeckiej Kleosina Wiesława Kupca, byli też radni gminni, a przez całą noc w zmaganiach dzielnie radził sobie wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz. Imprezą bardzo zainteresowały się też lokalne media. Relację przeprowadziło Radio Białystok, a dziennikarze „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego” sami zdecydowali się na grę w turnieju.   
- Cieszę się, że w maratonie wzięło tyle osób. To dowodzi, że pomysł przypadł do gustu. Emocji było mnóstwo, ale jeszcze ważniejszy jest fakt, że mogliśmy spotkać się i w aktywny sposób spędzić wolny czas. Sądzę, że idea turnieju będzie kontynuowana i już niedługo będziemy zapraszać na kolejną edycję maratonu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom być może rozbudujemy też formułę i zaprosimy do gry zespoły z Białegostoku i gmin sąsiadujących z Juchnowcem – powiedział Krzysztof Marcinowicz, który wspólnie z ekipą „Oldboje Kleosin” zajął 4. miejsce w zawodach.
Podczas nocnych zmagań drużyny rywalizowały w trzech dyscyplinach – siatkówce, koszykówce i piłce nożnej. Punkty  przyznawane były za miejsca uzyskane w poszczególnych grach.  Około godziny 3 nad ranem zmęczenie dopadało już uczestników, ale większość  wytrwała do końca rywalizacji i z rąk wójta Krzysztofa Marcinowicza odebrała efektowne puchary i nagrody za udział w imprezie.  
Organizatorami Nocnego Maratonu Gier Zespołowych był Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny oraz ZS Kleosin, UKS Kleosin, Pasja Kleosin, Sołectwo Kleosin oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.
Patronat honorowy nad maratonem objął wójt gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz.
Więcej zdjęć z turnieju na stronie okjuchnowiec.pl oraz stronie Ośrodka Kultury na facebooku.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6945