http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Śródlesie z pucharem wójta
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-01-13 14:33:46)

II Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny zakończył się zwycięstwem Śródlesia. Drugie miejsce zajęła Kolonia Księżyno, trzeci był Juchnowiec, czwarty Kleosin, a piąta pozycja przypadła w udziale gościom z Choroszczy. 


W hali Zespołu Szkół w Kleosinie zagrało pięć oldbojowych reprezentacji. W ostatniej chwili, z ważnych przyczyn osobistych, z turnieju wycofali się zawodnicy Hajnówki. Ale i tak wrażeń oraz emocji było mnóstwo. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji sobotni turniej miał dużo bardziej wyrównany przebieg. Praktycznie wyniki wszystkich spotkań ważyły się do ostatnich sekund. Do ostatniego meczu nie wiadomo było też kto zdobędzie puchar wójta.
W Kleosinie świetnie radziła sobie ekipa ze Śródlesia prowadzona przez sołtysa miejscowości Krzysztofa Pilcha. Śródlesie wygrało trzy mecze, ale to mogło nie wystarczyć do końcowego triumfu. Śródlesie uległo bowiem 1:2 Juchnowcowi i drużyna reprezentująca siedzibę gminy stanęła przed wielką szansą. Jeśli wygrałaby ostatni mecz z Kolonią Księżyno, to ona cieszyłaby się z pierwszego miejsca w turnieju. Los uśmiechnął się jednak do Księżyna. Zwycięstwo 3:1 dało Kolonii drugą pozycje w zawodach. Śródlesie było pierwsze, Juchnowiec spadł na trzecie miejsce.
Na czwartej lokacie sklasyfikowano Kleosin. Apetyty gospodarzy były dużo większe. Kleosin, z wójtem gminy Krzysztofem Marcinowiczem w składzie, starał się, ale brakowało szczęścia. Fortuna odwróciła się również do Choroszczy, która mimo niezłej gry zajęła 5. pozycję.     
- Miejsce nie jest najważniejsze. Istotne, że fajnie bawiliśmy się w Kleosinie. Gratuluję pomysłu i organizacji. Pomyślimy o podobnym turnieju na własnych obiektach i już zapraszamy do rywalizacji zespoły z juchnowieckiej gminy – powiedział Jacek Dąbrowski, opiekun drużyny z Choroszczy.
Organizatorem II Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny był Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym, a partnerami Zespół Szkół w Kleosinie oraz stowarzyszenie Pasja Kleosin.

Wyniki turnieju: Kolonia Księżyno – Choroszcz 4:1, Juchnowiec – Kleosin 3:2, Kleosin – Śródlesie 2:3, Juchnowiec – Choroszcz 1:2, Śródlesie – Kolonia Księżyno 3:1, Kleosin – Choroszcz 1:1, Śródlesie – Juchnowiec 1:2, Kleosin – Kolonia Księżyno 3:1, Śródlesie – Choroszcz 4:2, Kolonia Księżyno – Juchnowiec 3:1.
Klasyfikacja II Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny: 1. Śródlesie, 2. Kolonia Księżyno, 3. Juchnowiec, 4. Kleosin, 5. Choroszcz.
Wyróżnienia indywidualne: Andrzej Kaczan (Śródlesie, najlepszy zawodnik), Marcin Januszewski (Kleosin, nagroda fair play).  

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6923