http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: BADANIA MAMMOGRAFICZNE
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2013-11-12 08:22:32)

Badanie mammograficzne to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusach FADO Centrum Usług Medycznych, należących do grupy LUX MED, które odwiedzą powiat białostocki - w dniu 22 listopada 2013r. gminę Juchnowiec Kościelny – przy Szkole, Szkolna 5, Juchnowiec Górny
Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego.
Rejestracja telefoniczną lub poprzez stronę internetową.
Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl.
Prosimy o przyniesienie ze sobą zdjęć z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu skutecznej diagnozy. 
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian  bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.Badania można będzie wykonać w miejscowościach:
•    Łapy – 21 oraz 22 listopada przy Domu Kultury, plac Solidarności
•    Juchnowiec Kościelny – 22 listopada przy Szkole, Szkolna 5
•    Wasilków – 25 listopada przy Przychodni Zdrowia (poradnia Ginekologiczna), Kryńska 32
•    Zawady – 26 listopada przy Urzędzie Gminy, pl. Wolności 12.
•    Dobrzyniewo Duże – 29 listopada przy Urzędzie Gminy, Białostocka 25


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6901