http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Koplanianki wyróżnione!
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-09-02 13:17:53)

Działający przy Ośrodku Kultury zespół folklorystyczny „Koplanianki” wziął udział w dożynkach wojewódzkich, które odbyły się w niedzielę nad zalewem Czapielówka w Czarnej Białostockiej. Wyjazd do Czarnej Białostockiej był bardzo udany. „Koplanianki” zostały wyróżnione w konkursie na najpiękniejszy wieniec. W kategorii wieniec nowoczesny nasz zespół zajął trzecie miejsce! 


Przez 26 lat istnienia „Koplanianki” występują na imprezach folklorystycznych, gdzie popisują się swoimi wokalnymi talentami. Jednak oprócz śpiewu panie z naszej gminy do perfekcji opanowały również sztukę wicia wianków i wieńców. Na dożynki wojewódzkie w Czarnej Białostockiej przygotowały się szczególnie. Wyjątkowy wieniec zrobił wrażenie na jury oraz licznej publiczności. Praca została doceniona i nagrodzona trzecim miejscem w konkursie.
Niedzielne dożynki rozpoczęły się nabożeństwami w cerkwi oraz kościele. Następnie odbył się kolorowy przemarsz z wieńcami dożynkowymi z centrum Czarnej Białostockiej nad zalew Czapielówka. Nad zalewem miały miejsce oficjalne uroczystości oraz obrzęd dzielenia się chlebem. W programie imprezy znalazły się również występy zespołów ludowych, wystawy płodów rolnych oraz pokazy sprzętu rolniczego.  
Wspólnie z rolnikami w Czarnej Białostockiej świętowali także myśliwi na Spotkaniach Hubertowskich.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6873