http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 rozpoczęte!
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-07-22 12:59:01)

Rozpoczęły się Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013. Cykl tegorocznych imprez otworzyliśmy w Wojszkach. Całemu regionowi rozpoczęcie święta naszej gminy obwieściliśmy salwą z muszkietów i arkebuzów.


Oficjalnego otwarcia Dni Ziemi Juchnowieckiej dokonała Mirosława Jaroszuk, zastępca wójta gminy Juchnowiec Kościelny. Pani Jaroszuk wydała komendę „pal” grupie szlachciców wyposażonych w muszkiety i arkebuzy. Po głośnym wystrzale padło zdanie, na które wszyscy czekaliśmy: „Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 uważam za otwarte”.
Impreza w Wojszkach zostanie zapamiętana na długo. Oprócz strzeleckich salw zobaczyliśmy także pojedynek na szable. Ale było mnóstwo innych atrakcji. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała zespoły biorące udział w III Przeglądzie Pieśni Folklorystycznej. Przegląd rozpoczął występ popularnych „Koplanianek”. Gwiazdą popołudnia była natomiast „Kalinka”, której koncert porwał widzów do tańca.
W Wojszkach na przemian to świeciło słońce, to padał deszcz. Ale zmienna pogoda nie była w stanie popsuć atmosfery. Ta była wspaniała i wierzymy, że podobna będzie towarzyszyła kolejnym imprezom organizowanym przez Ośrodek Kultury.
A już w poniedziałek zapraszamy do Koplan na II Towarzyskie Zawody Wędkarskie o „Złotą Rybkę Juchnowiecką”. Zgłoszenia do udziału w zawodach przyjmujemy do chwili rozpoczęcia spotkania. Początek rejestracji – godz. 15.30. Polowanie z wędką na Złotą Rybkę Juchnowiecką rozpocznie się o 16.   
We wtorek natomiast pojawimy się w Klewinowie, gdzie o godz. 16 rozpocznie się piknik w teatralnej atmosferze.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6857