http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Niezapomniana Noc Świętojańska w Brończanach
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-06-24 13:23:47)

Słowiańskie zaślubiny, walki Wikingów, pokaz pracy garncarza, występy taneczne – tak wyglądała Noc Świętojańska w Brończanach. Mimo żaru lejącego się z nieba impreza organizowana przez Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Przyjaciół Brończan „Brończany Razem” oraz Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym była bardzo udana, a mieszkańcy gminy bawili się świetnie.


W Brończanach każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Po raz kolejny z pięknej tanecznej strony pokazały się Jarzębinki z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Dzieci szalały też w konkursach animacyjnych i na dmuchanych zjeżdżalniach. Młodzież oraz dorośli emocjonowali się zwłaszcza pokazami wojowników z grupy „Winland”. A już o zmierzchu wspólnie obejrzeliśmy ceremonię zaślubin według słowiańskich obrzędów. Wcześniej były także elementy zaczerpnięte z innych kultur, jak pokaz Aikido (tu swoje umiejętności sprawdził nawet wójt naszej gminy Krzysztof Marcinowicz), czy taneczne popisy w hawajskim stylu grupy zespołu plus 50.  
Wielkim powodzeniem cieszył się punkt pracy garncarza. Wspólnie z sympatycznym panem Pawłem dzieci i rodzice własnoręcznie tworzyli różnego rodzaju garnuszki i dzbanuszki, które potem zabierali na pamiątkę.
Do Brończan zawitali także funkcjonariusze policji z komisariatu w Łapach, którzy prowadzili akcję znakowania wartościowych przedmiotów. Furorę zrobiła również wizyta białostockich strażaków. Ci wyprodukowali mnóstwo piany, stanowiącej pole do popisów dla najmłodszych. Jeżeli chodzi o straż pożarną, to cały czas na posterunku byli członkowie OSP Koplany. Nie dość, że czuwali nad porządkiem, to jeszcze strumieniami wody przynosili nieco ochłody w potwornie gorące popołudnie.
Upał zelżał pod wieczór i korzystając z bardziej świeżego powietrza zabawa trwała do północy. Dodajmy, że w organizację imprezy zaangażowało się wiele osób i w tym miejscu Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Stowarzyszenie „Brończany Razem” dziękują wszystkim tym, którzy służyli pomocą i dołożyli swoją cegiełkę do tego, że wspólnymi siłami udało się zorganizować tak fantastyczny piknik.  

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6843