http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Zapraszamy do Brończan na Noc Świętojańską
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-06-19 07:36:50)

W sobotę, 22 czerwca zapraszamy na wyjątkową imprezę. W Brończanach bawić się będziemy podczas pełnej atrakcji „Nocy Świętojańskiej”. Początek pikniku o godz. 14.30.


Noc Świętojańska jest świętem silnie osadzonym w słowiańskiej kulturze i w Brończanach nie zabraknie odwołań do słowiańskiej tradycji. Bardzo ciekawie zapowiada się choćby inscenizacja ceremonii słowiańskich zaślubin, do której dojdzie już po zachodzie słońca, około godz. 21.30.  
Ale oprócz elementów słowiańskich czekają nas m.in. pokazy walk Wikingów, którzy rozbiją w Brończanach swoje namioty. W wycieczkę w czasie zabierze nas grupa doświadczonych wojów z grupy „Winland”.
W Brończanach będzie można przyjrzeć się także pracy garncarza i samemu spróbować stworzyć swoje własne naczynie. Będą również stanowiska z ludowym rękodziełem i gry oraz zabawy odwołujące się do podlaskiego folkloru.
W programie pikniku znalazły się też atrakcje zaciągnięte z innych kultur. W Brończanach będzie można zobaczyć m.in. taniec hawajski, czy pokaz japońskiej sztuki walki Aikido.
Moc atrakcji czeka na najmłodszych mieszkańców gminy. Dla nich przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, animacje, teatrzyk oraz dmuchańce. Ok. godz. 16 przywidziany jest występ taneczno-muzyczny popularnych „Jarzębinek” z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym.
Do Brończan ze specjalnym pokazem wybierają się również białostoccy strażacy, a swój punkt uruchomią też policjanci z komisariatu w Łapach. Funkcjonariusze przeprowadzą m.in. akcję znakowania wartościowych przedmiotów, takich jak rowery, aparaty, czy laptopy.
Jeżeli dodamy do całego programu energiczną muzykę oraz fantastyczną atmosferę gwarantowaną przez mieszkańców Brończan, to można śmiało stwierdzić, że szykuje się w naszej gminie wyjątkowe wydarzenie. Jego organizatorami są Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, Stowarzyszenie Przyjaciół Brończan „Brończany Razem” oraz Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6840