http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: MMA w Kleosinie. Zwycięstwo reprezentacji Polski
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-06-17 12:40:25)

Kleosin był w sobotę gospodarzem prestiżowego turnieju MMA pod nazwą I Batalia Wschodu. W ramach imprezy doszło do trójmeczu amatorskich reprezentacji Polski, Litwy i Białorusi. Zawody zakończyły się zwycięstwem biało-czerwonych.


Polacy zgromadzili 16 punktów, wyprzedzając minimalnie Litwę (14 pkt.). Trzecie miejsce zajęła Białoruś (8 pkt.). Kibice obejrzeli w sumie 12 pojedynków (jedno starcie nie było zaliczane do końcowej klasyfikacji). Większość walk kończyła się w pierwszej rundzie. Najdłużej trwała konfrontacja kobiet, w której Białorusinka Aksana Stalborskaya pokonała w dogrywce przed czasem Barbarę Nalepkę.
W Kleosinie zjawili się doświadczeni, znani zawodnicy. Wielką niespodzianką było pojawienie się gwiazdy MMA, Marcina Naruszczki. Czołowy przedstawiciel MMA w Polsce i mistrz Niemiec w Zawodowym MMA był gościem specjalnym Batalii Wschodu.
Sobotnia impreza była pierwszym tego typu turniejem w kraju. Oryginalność pomysłu polegał na formule trójmeczu oraz umiejscowieniu oktagonu. Oktagon ustawiono na plenerowej scenie na placu w okolicach „Orlika”. Sam pomysł bardzo chwalili liczni kibice oraz goście ze wschodu, którzy już zapowiedzieli, że chętnie przyjadą na Podlasie na rewanż.    
Oprócz walk MMA publiczność mogła obejrzeć m.in. efektowne pokazy zapasów w wykonaniu młodzieży z Kleosina, czy wziąć udział w loterii fantowej.  
Imprezę organizował Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym przy współpracy z Amatorską Ligą MMA w Polsce. Sponsorem generalnym turnieju była firma KSB.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6838