http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Międzynarodowy turniej MMA w Kleosinie!
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-06-11 12:20:37)

W najbliższą sobotę w Kleosinie dojdzie do niesamowitego wydarzenia. O godz. 16 przy kompleksie „Orlik” rozpocznie się trójmecz MMA Polska – Litwa – Białoruś. Turniej nazwany I Batalią Wschodu będzie głównym punktem pikniku sportowego organizowanego przez Urząd Gminy oraz Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym. 


Sporty walki rzadko prezentowane są w plenerze. W naszej gminie, wykorzystując dobre warunki i bazę, postanowiliśmy jednak spróbować. Na placu koło „Orlika” w Kleosinie ustawiony zostanie oktagon i tam zawodnicy amatorskich reprezentacji będą walczyć o punkty dla swoich narodowych zespołów.
– Na terenie gminy mamy prężnie działające sekcje m.in. sumo i zapasów. Zawodnicy odnoszą sukcesy nawet na arenie międzynarodowej. Sporty walki cieszą się dużą popularnością. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom postanowiliśmy zorganizować prestiżowy turniej błyskawicznie rozwijającej się dyscypliny, jaką jest MMA – mówi Krzysztof Sokólski, dyrektor Ośrodka Kultury. – Poza tym pragniemy zaproponować młodym ludziom sposób na rozładowanie energii. Można to uczynić w duchu sportowej rywalizacji. Piknikowi przyświeca też hasło stop dla alkoholu i narkotyków. Wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Juchnowcu Kościelnym, która także zaangażowała się w imprezę, zamierzamy promować te idee.
W Kleosinie może dojść do około 20 pojedynków. Zawody odbędą się systemem każdy z każdym w kilku kategoriach wagowych. Za wygraną walkę w poszczególnej kategorii zawodnik otrzyma 2 punkty, za zwycięstwo przed czasem - 3 pkt., remis - 1 pkt. Suma wszystkich punktów zadecyduje o miejscu danej drużyny w turnieju.
Wstęp na imprezę jest wolny. Dodatkowo, oprócz atrakcji sportowych, w Kleosinie otwarta zostanie także wystawa malarska. Będzie można oglądać  prace nawiązujące m.in. i do sportu oraz rekreacji, i do haseł profilaktycznych promowanych w trakcie pikniku.
I Batalia Wschodu jest organizowana przy współpracy z Unią Sportów Walki-M Białystok. Sponsorem głównym jest KSB INVEST Budownictwo Pasywne.                
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6835