:: Poznaliśmy mistrzów gier słownych
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-02-26 13:39:36)

Roman Błoszyński z Łap i Adrianna Roszkowska z Juchnowca Górnego triumfowali w II Otwartych Mistrzostwach Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble. Turniej przeprowadzono w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym.

Impreza zorganizowana przez Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny spotkała się z dużym zainteresowaniem. Rywalizowano w dwóch kategoriach – szkolnej (klasy VI szkoły podstawowej i gimnazja) oraz seniorów.
Wśród młodzieży zwyciężyła Aleksandra Roszkowska z Juchnowca Górnego. Ada obroniła tym samym tytuł mistrzyni gminy wywalczony przed rokiem. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Gierej z Hermanówki, a trzecie Karolina Malinowska (Lewickie Stacja). Wszystkie dziewczyny są uczennicami Gimnazjum w Juchnowcu.
Bardzo ciekawy i zacięty przebieg miał turniej w kategorii seniorów. Tutaj po czterech rundach prowadziła Teresa Radziewicz z Juchnowca Górnego. Okazuje się, że znana poetka, tegoroczna laureatka Pierścienia Podskarbiego Włoszka świetnie radzi sobie także w grach słownych. Pani Teresa pokonała m.in. Romana Błoszyńskiego z Łap. Wygrała z faworytem turnieju 336:263 i wydawało się, że nikt nie przeszkodzi jej w drodze po mistrzostwo. Jednak w ostatniej rundzie Teresa Radziewicz niespodziewanie przegrała 344:373 ze… swoim bratem Grzegorzem Radziewiczem. Porażkę liderki wykorzystał Roman Błoszyński. Wprawdzie oboje mieli równą liczbę zwycięstw, ale trochę więcej małych punktów uzbierał zawodnik z Łap i to on wyjechał z Juchnowca z tytułem mistrza gminy. Trzecie miejsce zajęła w sobotę Monika Bielska (Ogrodniczki).
Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci książek i gier planszowych. Jednak dla każdego uczestnika znalazł się gadżet oraz dyplom.
Mistrzostwa w Scrabble tak spodobały się uczestnikom i kibicom, że padł pomysł, aby zawiązać koło scrabblowe. Koło będzie funkcjonowało przy Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Wkrótce poinformujemy o terminie pierwszego spotkania.
Medaliści II Otwartych Mistrzostwach Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble
Juniorzy: 1. Adrianna Roszkowska (Juchnowiec Górny), 2. Aleksandra Gierej (Hermanówka), 3. Karolina Malinowska (Lewickie Stacja).
Seniorzy: 1. Roman Błoszyński (Łapy), 2. Teresa Radziewicz (Juchnowiec Górny), 3. Monika Bielska (Ogrodniczki).