http://www.juchnowiec.gmina.pl

::
Wiadomość dodana przez: kboni (2012-11-12 12:54:30)

W uroczystej, a jednocześnie miłej i sympatycznej atmosferze przebiegały gminne obchody 94. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Wzięły w niej udział władze gminy i tłumy mieszkańców. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Juchnowcu Kościelnym przygotował Ośrodek Kultury wspólnie z Urzędem Gminy.


Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, po której nastąpił uroczysty przemarsz na cmentarz parafialny. Pod pomnikiem „Za Wiarę i Wolność” okolicznościowe przemówienia wygłosili wójt gminy Krzysztof Marcinowicz, przewodnicząca Rady Gminy Bożena Jakończuk oraz Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Świętej w Juchnowcu Kościelnym Andrzej Kondzior. Po złożeniu kwiatów uroczystości na cmentarzu przeniosły się pod pomnik żołnierzy z 1920 r., gdzie modlitwą uczczono pamięć poległych w walkach za ojczyznę.
Następnie mieszkańcy wzięli udział w bogatej części artystycznej przygotowanej w Ośrodku Kultury.  Uczniowie Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym zabrali nas w historyczną podróż przypominając w przedstawieniu teatralnym losy narodu polskiego pod zaborami i drogę do niepodległości.
Z dużą sympatią spotkał się kolejny punkt programu, którym było wspólne śpiewanie piosenek legionowych i patriotycznych. Władze gminy z wójtem Krzysztofem Marcinowiczem, zastępcą wójta Mirosławą Jaroszuk, sekretarz gminy Teresą Rudzik, sporą grupą radnych oraz księdzem proboszczem na czele nie szczędzili głosów. Energii dodawał żołnierski poczęstunek w postaci kiełbaski, grochówki oraz słodyczy.
Miłą niespodziankę sprawili także harcerze z Kleosina, a przyłączenie w harcerskie zastępy jednej  z dziewczynek wywołało autentyczne wzruszenie.
– Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w niepodległościowych uroczystościach. Dziękuję księdzu proboszczowi, pocztom sztandarowym, wszystkim mieszkańcom naszej gminy oraz gościom – podsumował wójt Krzysztof Marcinowicz.   
Film z obchodów 94. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości  wkrótce na itvjuchnowiec.com.pl.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6718