http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Ogrzewanie odnawialnymi źródłami energii
Wiadomość dodana przez: kboni (2012-11-09 11:30:36)


Pompy ciepła wykorzystują energię cieplną która utrzymuje się w naturalnych odnawialnych źródłach. Konstrukcja pomp ciepła umożliwia pozyskanie energii cieplnej z różnych źródeł, np. ziemia, powietrze, woda. Źródła te z racji niskiej temperatury nie nadają się do bezpośredniego wykorzystania, ale właśnie dzięki pompie ciepła możliwe jest pozyskanie tej energii w sposób ekonomicznie opłacalny.Aby pompa mogła zadziałać, jedyne, czego potrzebuje, to prąd. Eliminuje to konieczność podłączania do domu instalacji gazowej czy innego źródła paliwa stałego czy ciekłego. W związku z tym, jest to inwestycja ekologiczna, bezpieczna i oszczędna. Pompa wyposażona w zbiornik ogrzewa wodę użytkową. Warto zaznaczyć, że pompę ciepła należy dobrać indywidualnie do potrzeb danego obiektu.
Niższe rachunki i obniżone koszty eksploatacji to najczęściej wymieniane pobudki przy wyborze pompy ciepła jako urządzenia grzewczego. Każdemu zależy na oszczędności, a jeśli tani koszt pracy pompy ciepła może nam zagwarantować szybki zwrot z inwestycji w instalację. Warto rozważyć zakup instalacji podczas budowy domu lub modernizacji systemu ogrzewania. Na początek warto jednak wiedzieć ile kosztuje sama pompa ciepła i jej instalacja.
Aby uzyskać dokładne wyliczenie kosztów inwestycji mogą Państwo bezpłatnie skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie www.pompyciepla.com.
Więcej informacji korzystaniu z odnawialnych źródeł energii dowiesz się na stronie www.pompyciepla.com .


Źródło:www.pompyciepla.com

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6712