http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Klub Bezpiecznego Puchatka
Wiadomość dodana przez: kboni (2010-09-16 08:49:06)

8 września programu edukacyjnego Klub Bezpiecznego Puchatka. Program kierowany jest do klas I szkół podstawowych i ma na celu zwiększanie bezpieczeństwa najmłodszych. Akcja realizowana jest wspólnie z Komendą Główną Policji.
Według policyjnych statystyk w 2009 roku doszło do ponad 5000 wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat. To nadal dużo, jednakże systematycznie liczba ta spada. Policja podkreśla, że ogromną rolę w działaniach na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych odgrywają prowadzone na szeroką skalę kampanie profilaktyczno-edukacyjne. Taki cel ma spełniać rozpoczynający się program Klub Bezpiecznego Puchatka. Wszystkie szkoły podstawowe, które zgłoszą się do programu otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne. Chcemy, by początek roku szkolnego stał okazją do przeprowadzania z Pierwszoklasistami zajęć na temat bezpieczeństwa.
Program prowadzony jest po raz drugi. W ubiegłym roku w edycji pilotażowej programu uczestniczyło aż 50% wszystkich szkół podstawowych z czterech województw: łódzkiego, małopolskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, co dało liczbę ponad 50 tysięcy pierwszoklasistów z ponad 2 tysięcy szkół podstawowych. (szczegóły...)
 


 


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6373