100 Lat Niepodległej. Biało-czerwona sobota w Kleosinie
To była przepiękna biało-czerwona sobota. Zapamiętamy ją na długo. W Kleosinie spotkaliśmy się na pikniku patriotycznym „100 Lat Niepodległej – Drogi do Wolności”. Przybyło mnóstwo dzieci, młodzieży, dorosłych. Wszyscy pokazaliśmy, jak bardzo kochamy nasz kraj. Pokazaliśmy, że pamiętamy o wszystkich, którzy walczyli o niepodległą Polskę i pokazaliśmy jak cudownie potrafimy wspólnie bawić się i cieszyć biało-czerwonym świętem.


Obchody Narodowego Święta Niepodległości czekają nas w listopadzie. Wkrótce będziemy zapraszać na oficjalne uroczystości. W sobotę natomiast – mając nadzieję na sprzyjającą pogodę – postanowiliśmy świętować 100 Lat Niepodległej w luźniejszej formie, w formie konkursów, zabawy oraz na sportowo. Mieliśmy szczęście, bo pogoda była wspaniała. Jeszcze wspanialsza była atmosfera spotkania. Zaczęliśmy turniejami na „Orliku” w piłkę nożną i dwa ognie. Na placu przed sceną był też turniej szachowy. Tego dnia zwycięzcami okazali się wszyscy i wszyscy otrzymali medale z rąk wójta gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztofa Marcinowicza. Wójt rozpoczął też kolejny punkt pikniku – wielką sztafetę niepodległościową składającą się ze stu stumetrowych zmian na stulecie niepodległości. To było wielkie wydarzenie i trudno nawet zliczyć jego uczestników. Biegaliśmy z biało-czerwonymi flagami, dumą i uśmiechami na twarzy.
Potem były konkursy przygotowane przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Kleosinie – kącik kulinarny i konkurs „Ciasto patriotyczne”, kalambury historyczne „Zgadnij jaka to legenda”, konkurs plastyczny „Patriota, to ja”, pokaz zespołu „Kukułeczki”.
Na zakończenie zapanowało więcej skupienia. Spektakl niepodległościowy zaprezentował zespół „Srebrne Nutki” działający przy Ośrodku Kultury, wójt Krzysztof Marcinowicz uroczyście posadził Dąb Niepodległości na pamiątkę setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Rozdaliśmy też okazjonalne śpiewniki i wspólnie z chórem Szkoły Podstawowej w Kleosinie oraz wójtem śpiewaliśmy piosenki legionowe oraz patriotyczne.
To były naprawdę piękne, niezapomniane chwile. Wspólnie z wójtem, szkołą w Kleosinie, Ośrodkiem Kultury w organizację pikniku zaangażowana była parafia w Kleosinie. Dołączyła się również parafia w Ignatkach-Osiedlu, prowadząc zbiórkę na ratowanie zdrowia Nicoli Jurskiej. W sobotę uzbierano 1266 zł!
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy stworzyli w Kleosinie cudowną biało-czerwoną atmosferę.

tomaszl | 08.10.2018 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media