„100 Lat Niepodległej – Drogi do Wolności”


Wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz zaprasza na wspólne świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotykamy się w sobotę, 6 października na „Orliku” i placu przy „Orliku” w Kleosinie. Czeka nas sztafeta niepodległościowa, uroczyste posadzenie Dębu Niepodległości, wspólne śpiewanie piosenek legionowych i patriotycznych oraz dmuchańce, konkursy, podlaskie kartacze i żołnierska grochówka. Ale po kolei...
W programie spotkania mamy mnóstwo atrakcyjnych propozycji. Zaczynamy o godz. 13. Najmłodsi będą mogli bawić się na dmuchańcach oraz wziąć udział w bloku sportowym, w którym chłopcy klas 0-III  zagrają w turnieju piłkarskim, a dziewczynki spróbują sił w rozgrywkach w dwa ognie (zgłoszenia bezpośrednio u animatorów na „Orliku”). Co istotne, każdy z zawodników i każda z zawodniczek otrzyma pamiątkowy medal.
O godz. 14.30 rozpocznie się wielka sztafeta niepodległościowa - 100 razy po 100 metrów na 100-lecie niepodległości. Zapraszamy zwłaszcza drużyny rodzinne, ale w sztafecie mogą też wystartować osoby indywidualne lub zespoły klasowe, sąsiedzkie... Po biegu na każdego czeka biało-czerwony upominek oraz podlaskie kartacze.
O godz. 14 przed sceną zaplanowaliśmy blok warsztatów i konkursów. Przewidziano konkurs plastyczny „Patriota, to ja”, tworzenie wielkiej flagi narodowej, turniej szachowy, malowanie twarzy na biało-czerwono, konkurs kulinarny „ciasto patriotyczne”, kalambury historyczne „Zgadnij, jaka to legenda”.
Około godz. 15.45 rozpocznie się z kolei spektakl patriotyczny w wykonaniu zespołu „Srebrne Nutki”. O godz. 16.15 będzie miało uroczyste posadzenie Dębu Niepodległości, a o 16.30 występ chóru Szkoły Podstawowej w Kleosinie oraz wspólne śpiewanie piosenek legionowych i patriotycznych. Przygotowaliśmy na ten moment okazjonalne śpiewniki. Do tego, wszystkich uczestników pikniku zapraszamy na żołnierską grochówkę i gorącą herbatę.
Zapowiada się piękna biało-czerwona sobota. Spotkajmy się w Kleosinie i wspólnie świętujmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Spotkanie „100 Lat Niepodległej – Drogi do Wolności” organizują Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym, Szkoła Podstawowa w Kleosinie, Parafia pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie oraz Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym. 
tomaszl | 04.10.2018 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media