6. Bieg Konopielki na nami
Anna Gosk Konopielką Anno Domini 2018, Damian Roszko zwycięzcą kategorii open, Julita Kropiewnicka najszybsza wśród mieszkanek gminy Juchnowiec Kościelny, Juliusz Kołodko wśród mieszkańców, a Arkadiusz Wojno z Pucharem Komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – tak wyglądają najważniejsze sportowe rozstrzygnięcia 6. Biegu Konopielki. Ale najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że za nami wspaniała, cudowna impreza. Dziękujemy za opinie, za ciepłe słowa. Dziękujemy, że byliście z nami w Juchnowcu i Frampolu.

Sobotę, 26 maja będziemy długo wspominać. To był niezapomniany dzień. Uśmiechy, wielka radość podczas biegu familijnego, wrażenia podczas ścigania z vipami i emocje w biegu głównym na 10 km. Tu najszybszy okazał się Damian Roszko przed Andrzejem Leończukiem i Pawłem Grygo. Wśród kobiet triumfowała Anna Gosk przed Paulą Kopciewską i Julitą Kropiewnicką.
Oficjalne klasyfikacje znajdują się na stronie www.biegkonopielki.pl. Pierwsza szóstka open wśród kobiet i mężczyzn odebrała efektowne nagrody rzeczowe z rąk wójta gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztofa Marcinowicza. Wójt nagradzał również najszybszych w kategoriach wiekowych i wręczył puchary najlepszym zawodnikom gminy Juchnowiec Kościelny. Dodatkowo imponujące nagrody w tej kategorii ufundowała siłowania X FORM mieszcząca się przy ul. Wiadukt w Białymstoku.
Pozycje, czasy, nagrody są ważne, ale wspaniale było przede wszystkim widzieć roześmiane, szczęśliwe twarze dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się w naszej gminie. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować tym, którzy pomagali Ośrodkowi Kultury w przygotowaniu imprezy. Byli to:
- Marek Muszyński i Zdzisław Daniszewski z Gminnego Klubu Biegowego „Drużyna Konopielki” Juchnowiec
- Pracownicy techniczni Urzędu Gminy Juchnowiec Kościelny na czele z panem Stanisławem i panem Robertem
- Stowarzyszenie Przyjaciół Brończan „Brończany Razem”
- Wojciech Rogowski, Krzysztof Grzegorczyk – nauczyciele ZS Juchnowiec Górny
- Harcerze z Kleosina
- Ochotnicza Straż Pożarna Juchnowiec Dolny
- Ochotnicza Straż Pożarna Dorożki
- Marzena Gaińska
- Tomasz Jacewicz (pilot biegu głównego)
- Policjanci Komisariatu Policji w Łapach
- Renata i Jacek Kowalikowie – właściciele rancza Frampol
- pani sołtys i mieszkańcy Hołówek Dużych – przygotowujący potrawy degustacyjne
X FORM – partner imprezy
sklep „Kukułka” z Kleosina
sklep „Mrówka” z Niewodnicy Koryckiej
firma „Augustowianka”
wydawnictwa literackie

Dziękujemy również mieszkańcom Juchnowca Dolnego, którzy nie szczędzili gardeł i braw na trasie biegu. No i dziękujmy Agnieszce, czyli naszej przepięknej Konopielce. Dzięki wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację imprezy, Bieg Konopielki jest dla wielu zawodników ukochanym punktem w kalendarzu imprez sportowych Podlasia!

tomaszl | 29.05.2018 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media