OSP Lewickie w KSRG
Z dniem 1 maja 2018 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Lewickich włączona została do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego (KSRG).  OSP Lewickie jest drugą jednostką w naszej gminie (po OSP Juchnowiec Dolny) włączoną do tego systemu. 

Pomimo, iż decyzja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu do KSRG obowiązuje od 1 maja, to oficjalne wręczenie Rozkazu o włączeniu do KSRG dla jednostki nastąpiło 21 maja, podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka 2018, które odbyły się przy pomniku J. Piłsudskiego na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Wręczenia dokonał wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński wraz z Podlaskim Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Jarosławem Wendt.
Droga do KSRG nie była łatwa. OSP Lewickie musiała spełnić wiele wymogów odnośnie wyszkolenia, wyposażenia i spraw organizacyjnych. Kolejnym etapem było podpisane trójstronne porozumienie pomiędzy Wójtem Gminy, Komendantem Miejskim PSP i OSP Lewickie, co stanowiło podstawę, aby wniosek mógł być złożony w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Wszystkie te działania doczekały się pozytywnego finału.
Życzymy jednostce OSP Lewickie i jej strażakom dalszego rozwoju i wielu sukcesów w zaszczytnej służbie.

tomaszl | 25.05.2018 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media