„Wielkopostne Przystanki” w Ośrodku Kultury – zapraszamy na film o Bracie Albercie
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zaprasza na kolejne spotkanie w ramach „Wielkopostnych Przystanków”. W niedzielę, 25 lutego przygotowaliśmy pokaz filmu „Adam Chmielowski. Brat Albert. 7 obrazów z życia” opowiadającego niezwykłą historię uznanego artysty malarza, który związał swoje życie z najuboższymi. Po projekcji przewidziana jest dyskusja z udziałem ks. biskupa Henryka Ciereszko będąca próbą odpowiedzi na pytanie czy „Im szlachetniej człowiek postępuje, tym mu trudniej?” Pokaz filmu rozpocznie się o godz. 17 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Wstęp wolny. 


„Wielkopostne Przystanki” odbywają się w Ośrodku Kultury w każdą niedzielę Wielkiego Postu. W programie są projekcje filmów, spotkania z ciekawymi ludźmi, dyskusje skłaniające do zatrzymania się i refleksji nad otaczającym nas światem. Cykl zainaugurowaliśmy w minioną niedzielę filmem „Bieżeńcy 1915-1922” i spotkaniem z reżyserem Jerzym Kaliną. „Przystanek” wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców. 
W niedzielę zapraszamy na kolejny film: „Adam Chmielowski − Brat Albert. 7 obrazów z życia”. Na film składa się 7 opowieści osób, które idą śladami Brata Alberta. Opowiadają o nim siostry Albertynki i bracia Albertyni, abp Grzegorz Ryś, a także ci, dla których postawa Brata Alberta jest inspiracją w ich życiu: Anna Dymna, Jan Mela i Krzysztof Zanussi. 
„Brat Albert uczy nas wszystkich, jak zostać człowiekiem w nieludzkich czasach. Takie czasy przychodzą i odchodzą. Natomiast jest pytanie jak z nich wychodzi człowiek” – mówi w filmie abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.
Po projekcji obędzie się dyskusja, w trakcie której będziemy zastanawiać się czy „Im szlachetniej człowiek postępuje, tym mu trudniej”. W dyskusji udział weźmie ksiądz biskup Henryk Ciereszko.
Serdecznie zapraszamy. 
tomaszl | 22.02.2018 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media